Trwa ładowanie...
d317vpo

Puls Biznesu


Polskie firmy tracą wojskowe budżety

d317vpo
d317vpo

Polskie firmy tracą wojskowe budżety. Rodzimy przemysł liczył na 24 mld zł i przeliczył się - komentuje Puls Biznesu.

Zdaniem dziennika, parlament podstawił nogę rodzimym firmom przy nowelizacji ustawy offsetowej. Zagraniczne koncerny, które sprzedadzą sprzęt naszej armii, będą mogły skierować inwestycje do spółek zagranicznych. Na dodatek kwota, którą zwycięzcy przetargu będą musieli zainwestować w Polsce, została uszczuplona, bo można do niej wliczyć już wydane przez nie pieniądze.

Te premie są zupełnie niezrozumiałe, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że to polski rząd wydaje pieniądze, a zagraniczne koncerny biją się o kontrakty - pisze Puls Biznesu.

Dziennik zauważa, że wielomiliardowe kontrakty na sprzęt dla armii miały przynieść korzyści polskim firmom w postaci inwestycji, transferu technologii i zamówień. W związku z planowanymi przez rząd strategicznymi kontraktami na zakup uzbrojenia, w ciągu 10 lat w ramach offsetu w polską gospodarkę zostanie wpompowanych około 3 mld dolarów. Niewykluczone jednak, że ogromne pieniądze, na które liczą nasi przedsiębiorcy, przejdą im koło nosa - ostrzega Puls Biznesu. (jask)

d317vpo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d317vpo
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj