Trwa ładowanie...
d4ghk7l
Polska The Times

Pułkownik Sławomir Berdychowski nie żyje

• Nie żyje pułkownik Sławomir Berdychowski
• Według "Polska The Times" były GROM-owiec i twórca jednostki Agat popełnił samobójstwo
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dowódca jednostki AGAT płk Sławomir Berdychowski
Dowódca jednostki AGAT płk Sławomir Berdychowski (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d4ghk7l

Informację o śmierci płk. Sławomira Berdychowskiego podała "Polska The Times". Gazeta, powołując się na jego przyjaciół, twierdzi, że przyczyną śmierci było samobójstwo.

Sławomir Berdychowski był twórcą jednostki specjalnej Agat. Miał 48 lat. Niedawno ukończył kurs generalski, który traktowany jest jako przepustka do dalszych awansów, np. w strukturach dowodzących w NATO - czytamy w "Polska The Times".

"Polska The Times" wspomina, że płk Berdychowski był przyjacielem generała Sławomira Petelickiego. Twórca GROM popełnił samobójstwo w czerwcu 2012 r.

d4ghk7l

Na stronie jednostki Agat można przeczytać, że Berdychowski został odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Krzyżem "Za Dzielność", Gwiazdą Afganistanu, Odznaką GROM, Odznaką AGAT, Odznaką Honorową Wojsk Specjalnych i Kordzikiem Honorowym Sił Zbrojnych RP.

"Agat" jest jednostką specjalną o charakterze lekkiej piechoty operacji specjalnych, przeznaczoną do prowadzenia akcji bezpośrednich, wsparcia militarnego, wparcia operacji przeciwterrorystycznych i ochrony krytycznej infrastruktury.

d4ghk7l

Podziel się opinią

Share
d4ghk7l
d4ghk7l