Trwa ładowanie...
d4jq7nc

Publiczne posiedzenie TK zamknięte dla mediów. "Tak będzie sprawniej"

Posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów, w którym weźmie udział prezydent Andrzej Duda, będzie zamknięte dla mediów. Rzecznik TK podaje, że przyczyną decyzji są względy organizacyjne, a przebieg obrad będzie można śledzić za pośrednictwem internetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik TK tłumaczy decyzję względami organizacyjnymi
Rzecznik TK tłumaczy decyzję względami organizacyjnymi (PAP, Fot: Rafał Guz)
d4jq7nc

Podczas obrad prezydent Duda ma wygłosić przemówienie na temat działalności Trybunału. Posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Sędziów TK organizowane jest co roku. Zgodnie z ustawą, podczas spotkania omawiana jest informacja o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego. Na posiedzenie zapraszani są prezydent, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz przedstawiciele organów władzy publicznej.

W tym roku posiedzenie będzie zamknięte dla mediów, jednak jest określane mianem publicznego. Jak informuje RMF FM, rzecznik Trybunału Konstytucyjnego Jakub Kozłowski twierdzi, że słowo "publiczne" dotyczy udziału przedstawicieli władz państwowych. - Uznaliśmy w toku organizacyjnym, że sprawniej będzie to przeprowadzone, jeśli będzie to bez udziału mediów - powiedział.

Prawdziwym powodem zamknięcia spotkania dla dziennikarzy mogą być kontrowersje wokół przygotowanego przez prezes TK Julię Przyłębską podsumowania działalności Trybunału. Przyłębska miała nie uwzględnić w nim krytycznych uwag siedmiorga sędziów, którzy sprzeciwili się pomijaniu ich przy wyznaczaniu składów orzekających.

d4jq7nc

Źródło: RMF FM

Zobacz także: Wrócisz z emerytury? Pawlak zdradza, co zamierza zrobić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jq7nc

Podziel się opinią

Share

d4jq7nc

d4jq7nc
Więcej tematów