Trwa ładowanie...
d1rvr6m

Publicyści: Smoleńsk nie jest w tej chwili najbardziej zapalną kwestią w Polsce

- Obie strony sporu są winne temu, że data 10 kwietnia nie jednoczy Polaków - mówił w #dziejesienazywo Łukasz Mężyk (300polityka.pl). Piotr Zaremba ("W Sieci") przekonywał, że wbrew stereotypowi Smoleńsk nie jest w tej chwili najbardziej zapalną kwestią w Polsce.

Share
d1rvr6m

W niedzielę 10 kwietnia w wielu miastach Polski odbędą się obchody upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. Zdaniem Mężyka rocznica będzie okazją do refleksji. - PiS mówił wielokrotnie, że poprzedni rząd nie zrobił wiele w sprawie zwrotu wraku. A co zrobił obecny rząd? - pytał.

Robert Mazurek podkreślił, że jeden z zarzutów dotyczy kwestii pomnika. - Myślę, że jeśli jakiś realny zarzut można stawiać rządowi i prezydentowi, to kwestia pomnika. Nie zrobiono w tej sprawie nic. A można było chociażby rozpisać międzynarodowy konkurs - sugerował.

Piotr Zaremba przypomniał, że poważnym problemem okazała się lokalizacja pomnika. - Gdyby był projekt i on był uwiódł opinię publiczną, to by nie było problemu z lokalizacją - odparł Mężyk.

- Gdyby rząd PiS w pierwszej kolejności zajął się pomnikiem, pojawiłyby się zarzuty, że Smoleńsk jest ważniejszy niż sprawy dla ludzi - przekonywał publicysta "W Sieci".

d1rvr6m

Podziel się opinią

Share
d1rvr6m
d1rvr6m
Więcej tematów