Trwa ładowanie...
dqw5zwr
dqw5zwr
IAR
biopaliwo

PSL za wsparciem polskich rolników w produkcji biopaliw

Polskie Stronnictwo Ludowe uważa, że w ustawie o produkcji biopaliw musi znaleźć się zapis mówiący, iż rzepak na biopaliwa musi pochodzić od polskich rolników. W skierowanym przez rząd do Sejmu projekcie ustawy mowa jest jedynie o rolnikach, którzy mają umowy kontraktowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dqw5zwr

Poseł Zbigniew Kuźmiuk podkreślił, że ustawę o biopaliwach inspirowało PSL, a przygotował minister rolnictwa. W projekcie tym był zapis, że rzepak na biopaliwa mogą produkować tylko polscy rolnicy. Jednak rząd zrezygnował z tego zapisu.

Zdaniem Kuźmiuka, to dosyć kosztowna ustawa, a korzyści z niej płynące powinny stymulować rozwój przede wszystkim polskiej wsi, a nie importerów. Dlatego będziemy się starali przekonać posłów i w Sejmie przywrócić pierwotne brzmienie ustawy, przygotowanej przez resort rolnictwa - powiedział Kuźmiuk.

. Poseł PSL liczy się z tym, że po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej być może trzeba będzie ten zapis zmienić. Kuźmiuk uważa jednak, że póki nie ma równej konkurencji między polskimi rolnikami a europejskimi farmerami, naszym rolnikom należy się szczególna ochrona.(miz)

dqw5zwr

Podziel się opinią

Share

dqw5zwr

dqw5zwr
Więcej tematów