Trwa ładowanie...
01-10-2014 14:08

PSL jednak wystawia swojego kandydata na prezydenta Wrocławia

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, PSL wystawiło jednak kandydata w wyborach na prezydenta Wrocławia. Został nim ekonomista, Emil Antoniszyn.

PSL jednak wystawia swojego kandydata na prezydenta WrocławiaŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d36xev8
d36xev8

Polskie Stronnictwo Ludowe zapowiadało, że w zbliżających się wyborach samorządowych nie wystawi swojego kandydata w walce o fotel prezydenta Wrocławia. Szef dolnośląskich struktur PSL, Kazimierz Huk, motywował decyzję faktem, że niemożliwe jest znalezienie kandydata, który pokonałby starającego się o reelekcję Rafała Dutkiewicza.

We wtorek, 30 września, podjęto jednak na konwencji wyborczej decyzję, że PSL wystawi kandydata do wyborów na prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Został nim dr hab. Emil Antoniszyn, profesor wrocławskiej Wyższej Szkoły Handlowej. Jego specjalnością jest polityka finansowa, bankowość oraz rachunkowość.

Antoniszyn przez wiele lat zajmował stanowiska dyrektorów licznych banków, jednocześnie pracując naukowo na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, Uniwersytecie Opolskim oraz Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Emil Antoniszyn jest ojcem wiceminister gospodarki, Ilony Antoniszyn-Klik, o której starcie w wyborach na prezydenta Wrocławia mówiło się kilka tygodni temu.

Antoniszyn jest dziewiątym potwierdzonym kandydatem w wyborach na prezydenta Wrocławia. Obok niego na liście znajdą się na pewno: Rafał Dutkiewicz (popierany przez PO), Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), Robert Maurer (Nowa Prawica), Waldemar Bednarz (SLD), Tomasz Owczarek (Wrocławska Inicjatywa Obywatelska), Konrad Rychlewski (Lewica Wrocławska), Aldona Wiktorska-Święcka (Bezpartyjni Samorządowcy) oraz Robert Jarosław Bogusławski (Solidarność Walcząca). Wciąż niepotwierdzony jest start w wyborach na prezydenta Wrocławia członkini Twojego Ruchu, Anny Kubicy.

d36xev8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36xev8
Więcej tematów