Trwa ładowanie...
dzdao8n

"Psia grypa" w polskich służbach. Wkrótce negocjacje policyjnych związkowców z ministrem

Trwa ustalanie terminu spotkania związków zawodowych służb mundurowych z szefem MSWiA - podało RMF FM. Negocjacje mają doprowadzić do porozumienia pomiędzy stronami. Tymczasem kolejni funkcjonariusze przechodzą na zwolnienia lekarskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policjanci będą negocjować z resortem
Policjanci będą negocjować z resortem (WP.PL)
dzdao8n

Jak wynika z informacji radia, rozpoczęcie negocjacji planowane jest na czwartek. Strony mają spotkać się w warszawskim Centrum Dialogu.

Policjanci domagają się m.in. podwyżek w wysokości 650 złotych na każdego funkcjonariusza, przywrócenie dawnych uprawnień emerytalne policjantów tj. po 15 latach służby, odmrożenie waloryzacji pensji oraz uregulowanie kwestii związanych z nadgodzinami.

Tymczasem coraz więcej policjantów w całym kraju jest na chorobowym. Kolejni przedstawili zwolnienia lekarskie po długim weekendzie. Komenda Główna Policji nie podaje danych na ten temat, ale nieoficjalne ustalenia pokazują narastający problem.

dzdao8n

Zobacz także: Jarosław Gowin wskazuje, co zaszkodziło Zjednoczonej Prawicy

- Prewencji w całym kraju praktycznie nie ma - mówi jeden z oficerów w rozmowie z RMF FM. Podkreśla, że sytuacja w służbach jest "tragiczna".

Epidemia "psiej grypy" - jak określają ją sami policjanci, rozprzestrzenia się też w Małopolsce w Łódzkiem, Zachodniopomorskiem, Lubuskiem, na Śląsku, Mazowszu, a także w Podlaskiem. Jak wynika z ustaleń RMF FM, zaświadczenia L4 przedłożyło w całym kraju ok. 20 proc. wszystkich policjantów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

dzdao8n

Podziel się opinią

Share

dzdao8n

dzdao8n
Więcej tematów