Trwa ładowanie...
d1h0e1o
d1h0e1o

Przyrodni brat Obamy robi karierę

Przyrodni brat prezydenta USA Baracka Obamy, Mark Obama Ndesandjo, został wybrany na "ambasadora wizerunku" miasta Shenzhen na południu Chin - poinformowała prasa lokalna.
Share
d1h0e1o

Liga Młodzieży Shenzhen wyróżniła go tym tytułem za udzielanie bezpłatnych lekcji gry na pianinie sierotom z Shenzhen. Obama Ndesandjo mieszka w tym mieście od siedmiu lat wraz ze swą chińską żoną.

Ndesandjo używa nazwiska matki, która była trzecią żoną nieżyjącego już ojca Baracka Obamy.

Przyrodni bracia widzieli się przez pięć minut w listopadzie podczas wizyty amerykańskiego prezydenta w Chinach. Poprzednie spotkanie odbyło się w Waszyngtonie, gdzie Obama Ndesandjo został zaproszony na inaugurację Baracka Obamy jako gość rodziny.

d1h0e1o

Mark Obama Ndesandjo urodził się w USA, ale wychował się w Kenii. Studiował na kilku prestiżowych uniwersytetach amerykańskich.

Rodzice prezydenta Obamy rozstali się kilka lat po jego przyjściu na świat w 1961 roku. Ojciec rozwiódł się z jego matką, Stanley Ann Dunham, w 1964 roku i miał potem jeszcze co najmniej sześcioro dzieci w rodzinnej Kenii. Zginął w wypadku samochodowym w 1982 roku w wieku 46 lat.

d1h0e1o

Podziel się opinią

Share
d1h0e1o
d1h0e1o
Więcej tematów