Trwa ładowanie...
d1so2xv

Przynieśli do siedziby PiS worki z głosami. Happening Lotnej Brygady Opozycji

Lotna Brygada Opozycji zorganizowała happening pod nazwą "Dosypywanie głosów" przed siedzibą PiS w Warszawie. Na Nowogrodzką przynieśli kilkanaście worków z "dodatkowymi głosami". To nie pierwsza taka akcja tzw. opozycji ulicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Happening przed siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej
Happening przed siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej (Forum, Fot: Wojciech Kryński)
d1so2xv

- My do prezesa z głosami. Pani Basia dzwoniła, że brakuje. To my je przynieśliśmy - mówi jeden z uczestników happeningu do policjanta, który blokuje wejście do siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy Nowogrodzkiej. - Mamy drabinkę, żeby rozmawiać z prezesem jak równy z równym - dodaje Arek Szurek, działacz Obywateli RP.

Działacze opozycji przywieźli też urnę wyborczą w prezencie dla PiS - Jak zabraknie głosów to jeszcze dowieziemy - obiecują.

- Chcieliśmy w ten sposób pokazać, jaką PiS zrobił hucpę z ponownym przeliczaniem głosów - mówią Wirtualnej Polsce aktywiści.

d1so2xv

Jak zapewnia Arek Szurek, policja nikogo nie zatrzymała. - Mieliśmy tylko asystę policyjną przez cały dzień. Jechali za nami na Nowogrodzką, a stamtąd pod Sejm - powiedział.

Warszawa,24.10.2019.Hepening Dosypywanie Glosow zorganizowany przez Lotna Brygade Opozycji przed siedziba PiS na Nowogrodzkiej. Fot: Wojciech Krynski / Forum Forum
Warszawa,24.10.2019.Hepening Dosypywanie Glosow zorganizowany przez Lotna Brygade Opozycji przed siedziba PiS na Nowogrodzkiej. Fot: Wojciech Krynski / Forum (Forum, Fot: Wojciech Kryński)

Happening w NIK

To nie pierwsza taka akcja Lotnej Brygady Opozycji. Tak nazwały działaczy opozycji media publiczne, a oni to przyjęli. Ostatnio było o nich głośno, bo kilka dni temu pojawili się w siedzibie Najwyższej Izby Kontroli. Przyszli z materacami, firankami i abażurami, a strażnikom pilnującym wejścia radzili "zadzwonić do Banasia". Film z tego happeningu obejrzało 1,5 mln internautów.

d1so2xv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1so2xv

Podziel się opinią

Share
d1so2xv
d1so2xv
Więcej tematów