Trwa ładowanie...
d2xbjbv
d2xbjbv

Przylot samolotu z ciałem zabitego Polaka przełożony

W środę o godz. 7 na wojskowym lotnisku
Okęcie w Warszawie wyląduje specjalny samolot transportowy z
ciałem zamordowanego w Pakistanie Polaka - poinformował
MSZ. Pierwotnie planowano, że przylot tego samolotu nastąpi we wtorek wieczorem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2xbjbv

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski poinformował, że transport ciała zabitego Polaka organizuje strona pakistańska.

Paszkowski informował także, że strona pakistańska udostępniła do oględzin ciało Polaka dwóm osobom: pracownikowi Geofizyki oraz przedstawicielowi polskiego konsulatu. - Z bardzo dużym prawdopodobieństwem stwierdzili oni, że jest to ciało zabitego inżyniera - mówił rzecznik.

Jak dodał, również władze pakistańskie - w oparciu o własne informacje - przekazały MSZ, że "istnieje bardzo wysoki stopień prawdopodobieństwa", iż jest to ciało Piotra Stańczaka.

d2xbjbv

Paszkowski zapewniał, że polski rząd nie przekazał żadnego okupu za ciało Polaka, a pytania dotyczące okoliczności odzyskania szczątków geologa będzie można zadać przedstawicielowi władz pakistańskich, który przyleci do Warszawy, będzie bowiem towarzyszył transportowi trumny.

Pracownik Geofizyki Kraków Piotr Stańczak został porwany przez talibów jesienią ubiegłego roku. W zamian za jego uwolnienie terroryści domagali się zwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Wobec niespełnienia tych żądań przez pakistańskie władze, 7 lutego ogłosili, że Polak został zabity.

Podziel się opinią

Share

d2xbjbv

d2xbjbv
d2xbjbv
Więcej tematów