Trwa ładowanie...

Przyczyna śmierci Pawła Adamowicza. Konferencja prokuratury

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformowała o przebiegu postępowania ws. Stefana W. Zabójca prezydenta Gdańska czeka w areszcie na badanie psychiatryczne. Prokurator podała też bezpośrednią przyczynę śmierci Pawła Adamowicza.

Share
Przyczyna śmierci Pawła Adamowicza. Konferencja prokuratury
Źródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d2qwqb2

Prokurator Grażyna Wawryniuk poinformowała, że Stefan W. wciąż przebywa w areszcie i to tam zostanie przebadany. - Czekamy na termin - powiedziała.

Rzeczniczka gdańskiej prokuratury okręgowej wyjaśniła, że badanie, któremu zostanie poddany morderca Pawła Adamowicza będzie jednorazowe. Mając dostęp do dokumentacji medycznej, biegli będą musieli zdecydować, czy są w stanie ocenić stan zdrowia psychicznego i poczytalność Stefana W.

d2qwqb2

- Jeśli uznają, że jedno badanie to za mało, prokurator skieruje do sądu wniosek o obserwację - poinformowała Wawryniuk.

Przyczyna śmierci Adamowicza

Prokurator podała też bezpośrednią przyczynę śmierci prezydenta Gdańska. Był nią wstrząs krwotoczny. To wstępne wnioski z wtorkowej sekcji zwłok.

Wawryniuk powiedziała, że poza ranami jamy brzusznej i klatki piersiowej, Adamowicz miał też rany dłoni. Powstały prawdopodobnie w wyniku odruchu - prezydent próbował zasłonić się przed ostrzem.

Zobacz także: Najbardziej wzruszający moment wiecu w Gdańsku. Tysiące ludzi płakało

Stefan W. zaatakował prezydenta Gdańska w czasie finału WOŚP w tym mieście. Przedostał się na scenę i pchnął go co najmniej dwa razy nożem w klatkę piersiową i brzuch. Paweł Adamowicz był reanimowany, a jego operacja trwała kilka godzin. Zmarł w poniedziałek przed godziną 14. Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qwqb2

Podziel się opinią

Share
d2qwqb2
d2qwqb2
Więcej tematów