Trwa ładowanie...
15-04-2011 17:46

Przycisk "uchod" zadziałał w tupolewie nr 102?

Eksperyment automatycznego odejścia na drugi krąg znad lotniska pozbawionego systemu ILS, przy włączonej dalszej radiolatarni, zakończył się powodzeniem. Takie informacje podaje "Nasz Dziennik". Według gazety oznacza to, że przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem nie należy szukać w błędach pilotów, ale raczej w usterce maszyny.

Przycisk "uchod" zadziałał w tupolewie nr 102?Źródło: PAP
d3myra5
d3myra5

W piątek członkowie polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej po raz drugi przeprowadzili lot testowy na Tu-154M o numerze 102. Eksperyment odbył się w pobliżu kilku lotnisk wojskowych: w Powidzu, Poznaniu-Krzesinach i Świdwinie. Samolot wylądował w Warszawie. Poprzedni lot odbył się we wtorek.

Doniesień "Naszego Dziennika" komisja nie chce komentować. Jej członkowie nie chcieli też wypowiadać się po zakończeniu pierwszego testu, tłumacząc, że nie mogą wypowiadać się na temat prac.

Gazeta podała, że odejście przy pomocy przycisku "uchod" piloci tupolewa o numerze 102 wykonali z powodzeniem. Taki sam manewr miał wykonać na lotnisku w Smoleńsku mjr Arkadiusz Protasiuk. "A jednak wówczas maszyna nie nabrała wysokości. Dlaczego? To teraz główne zmartwienie polskich ekspertów" - czytany w "Naszym Dzienniku".

Jak czytamy, fakt zadziałania przycisku "uchod" podczas eksperymentu potwierdza, że załoga nad Smoleńskiem działała prawidłowo.

Gazeta pisze, że moment naciśnięcia przycisku "uchod" nie jest rejestrowany w czarnych skrzynkach, ale jeśli on zadziała, to rejestrowane są wszystkie inne parametry samolotu, takie jak wzrost ciśnienia oleju, paliwa, temperatury, zmieniających się obrotów turbiny.

d3myra5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3myra5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj