Trwa ładowanie...

Przychodzi dziecko do fryzjera... "Proszę położyć się na podłodze"

Wizyta u fryzjera nie zawsze musi przebiegać tak, jak większość z nas to sobie wyobraża - sprawnie i przy pełnej współpracy strzyżonego. Zdarzają się klienci, którzy wymagają znacznie więcej empatii i cierpliwości. Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, gdy młody klient cierpi na autyzm i nie znosi dotyku drugiej osoby. Wtedy do strzyżenia potrzebny jest nie fryzjer, a anioł o stalowych nerwach i nieskończonych pokładach cierpliwości. O dziwo, w niektórych salonach fryzjerskich można spotkać takich ludzi. Oto przykład jednego z nich.

Przychodzi dziecko do fryzjera... "Proszę położyć się na podłodze"Źródło: Facebook.com, fot: Fauve Lafreniere
d3mwsdj

Jedna z mam chłopca cierpiącego na autyzm postanowiła pokazać na jakie poświęcenie potrafi zdobyć się fryzjer rozumiejący istotę zaburzenia swojego młodocianego klienta.

Na zdjęciu widzimy jak Kanadyjczyk Franz Jacob, fryzjer w salonie Authentischen Barbier w Quebecu, leżąc na podłodze wraz swoim klientem, strzyże 6-letniego Wyatta, który cierpi na autyzm.

d3mwsdj

Barber należy do stowarzyszenia fryzjerów, Autism Barbers Assemble, którzy specjalizują się w obsłudze młodocianych klientów z zaburzeniami takimi jak autyzm.

Pod zdjęciem Jacoba strzyżącego chłopca pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy od rodziców autystycznych dzieci

Wiem, jak to jest. Mój syn ma autyzm, a jego fryzjer denerwuje się przy każdej wizycie. Jesteś wspaniałym przykładem empatii i miłości, masz ogromne serce i niezwykłą wrażliwość – napisał jeden z ojców.

Sam fryzjer odniósł sie do wspomnianej wyżej publikacji prezentującej fantastyczną obsługę młodocianego klienta - "Myślę, że wnętrze mojego salonu ma pozytywny wpływ na dzieci. Gdy strzygę jakiegoś malca, nie ma krzyku ani łez. Cieszymy się tym razem. Ta atmosfera bardzo pomaga. Poświęcam się temu w pełni. Czasem strzyżenie trwa nawet 90 minut, jeśli dzieciaki tego potrzebują".

d3mwsdj

Okazuje się, że takich przykładów "fryzjerów-bohaterów" jest więcej! Oby tak dalej.

Źródło: mamadu.pl

d3mwsdj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mwsdj
Więcej tematów