Trwa ładowanie...

Przychodnia dla bezdomnych w Warszawie potrzebuje wsparcia

Stowarzyszenie "Lekarze Nadziei" jest polską organizacją pozarządową, która od 1991 roku świadczy pomoc medyczną ludziom w potrzebie zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Od 21 lat leczy chore bezdomne osoby w Warszawie. Ma zarejestrowanych ponad 13 tys. pacjentów, a w ramach wolontariatu pracuje w niej ponad 20 lekarzy wielu specjalności. "Lekarze Nadziei" zapraszają na koncert charytatywny każdego, kto chciałby wesprzeć inicjatywę.

Share
Przychodnia dla bezdomnych w Warszawie potrzebuje wsparcia
Źródło: WawaLove.pl
d4lwudi

Wielu z nas kieruje się stereotypem, który mówi, że bezdomny człowiek z pewnością jest alkoholikiem, który mieszka na dworcu, śmierdzi i prawdopodobnie "sam sobie zasłużył na taki los". Prawda jednak jest taka, że każdy z nas może stać się bezdomnym w wyniku niespodziewanych zdarzeń losowych. Ilu ludzi tyle historii­. Niektórzy wybrali taki sposób na życie, inni znaleźli się na ulicy z dnia na dzień. Niejeden z tych ludzi, teraz zepchnięty na margines społeczny, miał kiedyś dom, pracę i rodzinę, lecz z jakiegoś powodu stracił wszystko. Czasami okazuje się, że trafiający do "Lekarzy Nadziei" ludzie byli kiedyś dyrektorami dużych firm, wykładowcami, nauczycielami, socjologami, lekarzami, poetami, aktorami.

"Lekarze Nadziei" prowadzą przychodnię, w której bezpłatnie leczą się bezdomni. Jest to miejsce ważne dla wszystkich mieszkańców stolicy - bezdomni często chorują na gruźlicę stając się zagrożeniem dla innych warszawiaków. Zdrowi bezdomni, to miejsca publiczne bez gruźlicy!

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na diagnostykę gruźlicy i innych chorób dolnych dróg oddechowych, leczenie chorych (przychodnia jest jedynym miejscem w Warszawie, gdzie bezdomni mogą otrzymać nie tylko diagnozę i wskazówki postępowania, ale także leki), opatrunki (wielu bezdomnych zgłasza się do przychodni na zmianę opatrunków ran) oraz utrzymanie przychodni.

Koncert odbędzie się 14 kwietnia (wtorek) 2015 roku w warszawskim teatrze Kamienica. Wystąpią artyści Teatru Muzycznego ROMA, Teatru KAMIENICA i inni. Podczas koncertu zostanie przeprowadzona aukcja.

Więcej na temat wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

d4lwudi

Podziel się opinią

Share
d4lwudi
d4lwudi
Więcej tematów