Trwa ładowanie...

Przybywa zwolnień L4 w komendach. Znana jest skala "psiej grypy" policjantów

Coraz więcej policjantów w całym kraju jest na chorobowym. Kolejni przedstawili zwolnienia lekarskie po długim weekendzie. Komenda Główna Policji nie podaje danych na ten temat, ale nieoficjalne ustalenia pokazują narastający problem.

Przybywa zwolnień L4 w komendach. Znana jest skala "psiej grypy" policjantówŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
dmhky4a
dmhky4a

Ponieważ ani KGP, ani resort spraw wewnętrznych nie ujawniają, ilu mundurowych poszło na zwolnienie lekarskie w ostatnich dniach, RMF FM postanowił sam oszacować tę liczbę, opierając się na ustaleniach swoich reporterów w większości województw.

Zdaniem stacji zaświadczenia L4 przedłożyło w całym kraju ok. 20 proc. wszystkich policjantów.

Najtrudniejsza sytuacja związana z nieobecnościami funkcjonariuszy jest w Łódzkiem, Zachodniopomorskiem i Lubuskiem. Podobnie jest w woj. kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Epidemia "psiej grypy" - jak określają ją sami policjanci, rozprzestrzenia się też w Małopolsce, na Śląsku, Mazowszu, a także w Podlaskiem - wyjaśnia RMF FM.

dmhky4a

KGP: ciągłość służby niezagrożona

Według ustaleń rozgłośni są również takie komendy powiatowe, w których niemal 100 procent policjantów jest na zwolnieniu i sparaliżowana jest praca wydziałów ruchu drogowego, patrolowo-interwencyjnych, prewencji czy zespołów dzielnicowych. Jest tak też w części miast.

Tymczasem KGP zapewnia, że ciągłość wyznaczonych dyżurów nie jest zagrożona. Skala zwolnień ma być dopiero obliczana.

Funkcjonariusze i przedstawiciele policyjnych związków zawodowych zaprzeczają, że jest to skoordynowana akcja. Nieoficjalnie przyznają jednak, że mają dość przeciągających się negocjacji z rządem ws. podwyżek i zasad pracy. Policjanci w mediach społecznościowych zapowiadają, że protest trwać będzie także do 11 listopada, co może utrudnić zabezpieczenie wydarzeń związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Codziennie staję przed lustrem i mówię, że życie jest cudowne"

dmhky4a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmhky4a
Więcej tematów