Trwa ładowanie...

Przybywa zwolnień L4 w komendach. Znana jest skala "psiej grypy" policjantów

Coraz więcej policjantów w całym kraju jest na chorobowym. Kolejni przedstawili zwolnienia lekarskie po długim weekendzie. Komenda Główna Policji nie podaje danych na ten temat, ale nieoficjalne ustalenia pokazują narastający problem.
Share
Na zwolnieniu lekarski może być nawet co piąty policjant w Polsce
Na zwolnieniu lekarski może być nawet co piąty policjant w PolsceŹródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d2gl6lb

Ponieważ ani KGP, ani resort spraw wewnętrznych nie ujawniają, ilu mundurowych poszło na zwolnienie lekarskie w ostatnich dniach, RMF FM postanowił sam oszacować tę liczbę, opierając się na ustaleniach swoich reporterów w większości województw.

Zdaniem stacji zaświadczenia L4 przedłożyło w całym kraju ok. 20 proc. wszystkich policjantów.

Najtrudniejsza sytuacja związana z nieobecnościami funkcjonariuszy jest w Łódzkiem, Zachodniopomorskiem i Lubuskiem. Podobnie jest w woj. kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

d2gl6lb

Epidemia "psiej grypy" - jak określają ją sami policjanci, rozprzestrzenia się też w Małopolsce, na Śląsku, Mazowszu, a także w Podlaskiem - wyjaśnia RMF FM.

KGP: ciągłość służby niezagrożona

Według ustaleń rozgłośni są również takie komendy powiatowe, w których niemal 100 procent policjantów jest na zwolnieniu i sparaliżowana jest praca wydziałów ruchu drogowego, patrolowo-interwencyjnych, prewencji czy zespołów dzielnicowych. Jest tak też w części miast.

Są też takie jednostki, w których służbę pełnią jedynie naczelnicy i pojedynczy mundurowi.

d2gl6lb

Tymczasem KGP zapewnia, że ciągłość wyznaczonych dyżurów nie jest zagrożona. Skala zwolnień ma być dopiero obliczana.

Funkcjonariusze i przedstawiciele policyjnych związków zawodowych zaprzeczają, że jest to skoordynowana akcja. Nieoficjalnie przyznają jednak, że mają dość przeciągających się negocjacji z rządem ws. podwyżek i zasad pracy. Policjanci w mediach społecznościowych zapowiadają, że protest trwać będzie także do 11 listopada, co może utrudnić zabezpieczenie wydarzeń związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Codziennie staję przed lustrem i mówię, że życie jest cudowne"

d2gl6lb

Podziel się opinią

Share
d2gl6lb
d2gl6lb
Więcej tematów