Trwa ładowanie...
d46zq3w
d46zq3w

Przybora: piosenka, która jest dobra na wszystko

Share
d46zq3w
 Starsi Panowie dwaj... (PAP)
Źródło: Starsi Panowie dwaj... (PAP)

Niezapomniany "Kabaret Starszych Panów" będzie we wtorek najczęściej wymienianą nazwą kabaretu - 85. urodziny obchodzi Jeremi Przybora, współautor tekstów piosenek do kabaretu.

Mało kto nie pamięta dwóch dżentelmenów (drugim był Jerzy Wasowski) we frakach, z goździkami wpiętymi do butonierki, ze staromodnymi cylindrami na głowie. Wielu nie umknął też pewnie musical "Piotruś Pan" grany w warszawskim teatrze "Roma", do którego Przybora napisał libretto.

d46zq3w

Ci, którzy znają Jubilata, twierdzą, że jest człowiekiem skromnym. Sam "Starszy Pan" powiedział Magdzie Umer, że nie wie - co to natchnienie. _ Nim zdążyłem usiąść i poczekać na natchnienie, już musiałem zarobić jakieś pieniądze_ - mówił w wywiadzie, który publikuje Rzeczpospolita.

Ale brak natchnienia nie przeszkadzał mu napisać takich hitów jak: "Piosenka jest dobra na wszystko", "Bo we mnie jest seks" czy "Addio pomidory". _ Osobiście uważam, że piosenki kabaretu Starszych Panów to nie byle jakie dziedzictwo kulturowe, rzekłabym nawet - nieśmiertelne_ - pisze autorka jednej z amatorskich stron internetowych poświęconej kabaretowi. (reb)

d46zq3w

Podziel się opinią

Share
d46zq3w
d46zq3w
Więcej tematów