Trwa ładowanie...
d34f8vj

Przy polsko-czeskiej granicy dwumetrowe zaspy

W trzech sąsiadujących z Polską czeskich powiatach - Bruntal, Novy Jiczin i Rychnov nad Knieżną - utrzymuje się stan klęski śniegowej. Zamkniętych jest wiele dróg, tworzą się nawet dwumetrowe zaspy.

Share
d34f8vj

Intensywne opady śniegu, porywisty wiatr i tęgi mróz komplikują pracę czeskim drogowcom, którym tylko z największym wysiłkiem udaje się utrzymać przejezdność głównych szlaków komunikacyjnych.

Drogi pierwszej kolejności zimowego utrzymania (w tym wszystkie trasy tranzytowe prowadzące z Polski przez Czechy na południe i zachód Europy) są przejezdne. Na niektórych odcinkach drogi są jednak oblodzone, a na wielu utrzymuje się zbita warstwa śniegu.

W sąsiadujących z Polską powiatach zamkniętych jest bardzo wiele dróg lokalnych. Na pozostałych, po których - zwłaszcza w okresie przedświątecznych zakupów poruszają się polscy kierowcy - warunki jazdy są bardzo trudne. Możliwa jest tylko jazda samochodów z oponami zimowymi, a na niektórych odcinkach jedynie z łańcuchami.

Policja radzi kierowcom, aby do czasu ustania silnego wiatru, który tworzy potężne zaspy starali się omijać drogi powiatów, gdzie trwa stan klęski śniegowej. (jask)

d34f8vj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34f8vj
Więcej tematów