Trwa ładowanie...
dzk3ov1

Przewoził niebezpieczną truciznę. Bez żadnych oznaczeń i wyposażenia

Kierowca wiózł trujące i toksyczne materiały, których opakowania nie miały certyfikatu, pojazd nie był właściwie oznakowany, a w kabinie brakowało wyposażenia na wypadek kłopotów z chemikaliami. Rutynowa kontrola ciężarówki zamieniła się w interwencję strażaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wśród towarów znajdowały się dwie przesyłki z towarami niebezpiecznymi
Wśród towarów znajdowały się dwie przesyłki z towarami niebezpiecznymi (witd.lublin.pl, Fot: witd.lublin.pl)
dzk3ov1

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego kontrolowali pojazdy na drodze krajowej nr 19 w woj. lubelskim. W Kopaninie zatrzymali ciężarówkę. Okazało się, że wśród towarów znajdowały się dwie niebezpieczne przesyłki o międzynarodowych numerach.

Pierwszą przesyłką był pojemniki z wodoroseleninem. Ta substancja działa toksycznie na drogi oddechowe, szkodzi także po połknięciu. W razie pożaru z tej substancji mogą wydobywać się niebezpieczne opary. Strażacy muszą zbierać ją w gazoszczelnych kombinezonach.

dzk3ov1

Druga przesyłka zawierała utwardzacz żywic epoksydowych, który klasyfikowany jest jako niebezpieczny. Substancja jest żrąca i powoduje poważne obrażenia. Objawy zatrucia utwardzaczem mogą się pojawić nawet wiele godzin po kontakcie.

Zobacz także: Tomasz Siemoniak o ochronie prezesa PiS: nadmiarowa

Kontrola ładunku w ciężarówce wykazała, że wodoroselenin był przewożony w opakowaniu, które nie posiadało prawidłowego certyfikatu ADR. Ponadto pojazd nie był oznaczony pomarańczowymi tablicami ani nie miał wymaganego wyposażenia przeciwpożarowego, awaryjnego oraz ochrony osobistej kierowcy.

dzk3ov1

Przewoźnik nie był w stanie na miejscu prawidłowo zabezpieczyć ładunku. Strażacy usunęli pojazd z drogi. Skierowano go na wyznaczony parking strzeżony do czasu wykonania niezbędnych czynności zabezpieczających.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: witd.lublin.pl

dzk3ov1

Podziel się opinią

Share

dzk3ov1

dzk3ov1
Więcej tematów