Trwa ładowanie...

Przewodnicząca MAK Tatiana Anodina zgodziła się spotkać z szefem podkomisji MON Wacławem Berczyńskim

• Tatiana Anodina, przewodnicząca MAK, zgodziła się spotkać z szefem polskiej podkomisji badającej katastrofę smoleńską
• Poinformował o tym we wtorek oficjalnie Międzypaństwowy Komitet Lotniczy
• Data spotkania z Wacławem Berczyńskim zostanie dopiero ustalona
• Rosyjski MAK badał katastrofę smoleńską i w styczniu 2011 roku przedstawił swój raport

Przewodnicząca MAK Tatiana Anodina zgodziła się spotkać z szefem podkomisji MON Wacławem BerczyńskimŹródło: PAP/EPA, fot: ITAR-TASS/Mitya Aleshkovsky
dunp0qp
dunp0qp

"W odpowiedzi na oficjalny wniosek dr. Wacława Berczyńskiego, przewodniczącego podkomisji polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej ds. zbadania katastrofy lotniczej w Smoleńsku, przewodnicząca MAK (Tatiana) Anodina wyraziła zgodę, by przyjąć pana Berczyńskiego na jego prośbę. Data spotkania zostanie dodatkowo określona" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej MAK.

Wiceszef podkomisji Kazimierz Nowaczyk powiedział w niedzielę, że Anodina zaprosiła przedstawicieli podkomisji do Moskwy, a szczegóły będą jeszcze ustalone. Nowaczyk zaznaczył, że podkomisja skorzysta z zaproszenia, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy dojdzie do spotkania. Jak mówił wiceszef podkomisji, najpierw powinno dojść do technicznych uzgodnień sekretariatów obu stron i ustalenia konkretnego terminu spotkania.

MAK badał katastrofę smoleńską i w styczniu 2011 r. przedstawił swój raport. Za przyczyny tragedii MAK uznał między innymi błędy w pilotażu, zły dobór załogi, złamanie przepisów lotniczych, obecność osób postronnych w kabinie pilotów, zlekceważenie ostrzeżeń, braki w wyszkoleniu załogi i złą organizację lotu. Żadne z wytkniętych uchybień nie obciąża strony rosyjskiej.

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński.

dunp0qp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dunp0qp
Więcej tematów