Trwa ładowanie...
dhuynju

Przetasowania w rządzie. Oferta Jarosława Kaczyńskiego dla Zbigniewa Ziobry

Wiele wskazuje na to, że w rządzie dojdzie do zmian. Wymiana może dotyczyć szefów kilku resortów. Trwa giełda nazwisk i negocjacje w tej sprawie. Jarosław Kaczyński złożył pewną propozycję Zbigniewowi Ziobrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński ma ofertę dla Zbigniewa Ziobry
Jarosław Kaczyński ma ofertę dla Zbigniewa Ziobry (East News)
dhuynju

Ministerstwo Cyfryzacji, Infrastruktury albo Energii – jeden z tych resortów obejmie w nowym rządzie Solidarna Polska. Wciąż szefem Ministerstwa Sprawiedliwości będzie Zbigniew Ziobro. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", taką ofertę Solidarna Polska otrzymała od władz PiS.

Zbigniew Ziobro do tej pory miał w swoim władaniu jedynie Ministerstwo Sprawiedliwości, jednak w ostatnich wyborach parlamentarnych wprowadził do Sejmu więcej posłów niż poprzednio. Dlatego trwają rozmowy o zmianie rządowego układu. W mijającej kadencji Solidarna Polska miała sześciu posłów i dwóch senatorów. Do Sejmu nowej kadencji wprowadziła 17 posłów i dwóch senatorów, a w dodatku tuż po wyborach dołączył do niej poseł PiS Norbert Kaczmarczyk.

Informacje "Rzeczpospolitej" potwierdza poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański. Przyznaje, że rozmowy dotyczą właśnie tych trzech resortów. Wcześniej w grę wchodzić miało jeszcze Ministerstwo Sportu.

dhuynju

Rotacje po wyborach. Kto wicemarszałkiem Sejmu?

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w ścisłym kierownictwie PiS podjęto decyzję, że fotel wicemarszałka Sejmu nie przypadnie nikomu z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry ani z Porozumienia Jarosława Gowina. – Oba ugrupowania miały chrapkę na to stanowisko, prezes Kaczyński zdecydował inaczej – mówią nam nasi rozmówcy.

Wojna o Senat. PiS składa protesty wyborcze. Minister Muller wyjaśnia

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dhuynju

Podziel się opinią

Share

dhuynju

dhuynju
Więcej tematów