Trwa ładowanie...
d1nqi6h

Przesyłki Poczty Polskiej pod lupą kontrolerów NIK

Najwyższa Izba Kontroli bada jakość usług pocztowych. Chodzi między innymi o terminowość doręczanych przesyłek. Prześwietlone zostanie też to, jak poczta postępuje z reklamacjami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najwyższa Izba Kontroli bada terminowość dostarczania przesyłek przez Pocztę Polską (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Najwyższa Izba Kontroli bada terminowość dostarczania przesyłek przez Pocztę Polską (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
d1nqi6h

Od lipca kontrolerzy NIK badają też sprawę organizacji wyborów korespondencyjnych, które miały odbyć się w maju. Jedną z kontrolowanych instytucji jest również Poczta Polska. Przygotowanie do wyborów, które się w końcu nie odbyły, miało kosztować około 68 milionów złotych.

Biuro prasowe firmy potwierdza, że trwają dwie kontrole izby. "Poczta wyraża pełną gotowość do współpracy z NIK w ramach przedmiotu kontroli, nasza spółka udziela wszelkich wyjaśnień w przedmiotowych sprawach" – napisała Justyna Siwek, rzecznik prasowy firmy. Na pytanie o to, jak wygląda terminowość doręczeń przesyłek i czas rozpatrywania reklamacji w tym i w ubiegłym roku, odesłała do regulaminu świadczenia usług.

Sześć lat temu w raporcie "Komercjalizacja i restrukturyzacja Poczty Polskiej" kontrolerzy NIK-u mieli wiele zastrzeżeń do jakości świadczonych usług. Jak wskazali, jedną z głównych bolączek był fakt, że listonosze zamiast dostarczać paczki i listy polecone, woleli zostawiać w skrzynkach awiza. W świetle obowiązujących wtedy przepisów wrzucenie do skrzynki awiza traktowane było jako doręczenie przesyłki. Tym samym wydajność listonosza, który zostawił np. 100 awiz, była lepiej oceniana przez kierownictwo niż tego, który w tym samym czasie dostarczył 20 przesyłek.

d1nqi6h

Wybory prezydenckie 2020. Rekompensata dla Poczty Polskiej? Jarosław Gowin nie ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nqi6h

Podziel się opinią

Share
d1nqi6h
d1nqi6h
Więcej tematów