Trwa ładowanie...

Przeniosą grób Jana Pawła II - przygotowano już miejsce

Zakończyły się wszystkie prace w Kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej, gdzie po beatyfikacji zostanie pochowany Jan Paweł II. Z kaplicy przeniesiono w inne miejsce trumnę ze szczątkami papieża Innocentego XI, który był tam pochowany.

Przeniosą grób Jana Pawła II - przygotowano już miejsceŹródło: AFP
d2npri2
d2npri2

Watykańskie biuro prasowe poinformowało, że w piątek wieczorem, po zamknięciu bazyliki świętego Piotra, trumna błogosławionego Innocentego XI, który był papieżem w latach 1676-1689, została przeniesiona z Kaplicy Świętego Sebastiana przed Ołtarz Przemienienia. Ceremonii przeniesienia szczątków i procesji przewodniczył archiprezbiter bazyliki watykańskiej kardynał Angelo Comastri.

Kaplica Świętego Sebastiana, gdzie będzie znajdował się grób Jana Pawła II, została w ostatnich miesiącach odrestaurowana.

Niedawno Watykan zapowiedział, że 29 kwietnia zostanie podniesiona płyta na grobie polskiego papieża w Grotach Watykańskich, a trumna ze szczątkami zostanie ustawiona przy grobie świętego Piotra, również w podziemiach bazyliki. Będzie tam stała do 1 maja rano, a więc do beatyfikacji. Tego dnia przed mszą beatyfikacyjną zamknięta trumna zostanie przeniesiona do bazyliki i ustawiona przed Ołtarzem Konfesji. Zaraz po mszy do trumny podejdzie papież Benedykt XVI.

Od popołudnia hołd nowemu Błogosławionemu będą mogli oddawać wierni, a bazylika będzie otwarta także w nocy. 5 maja trumna zostanie złożona do grobu w Kaplicy Świętego Sebastiana.

d2npri2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2npri2
Więcej tematów