ycipk-2wymxa

Przeniesienie prokuratora Mariusza Krasonia. Sąd wstrzymał decyzję

Krakowski sąd okręgowy podjął decyzję o czasowym wstrzymaniu delegowania prokuratora Mariusza Krasonia. Co więcej zdecydował, że śledczy powinien zostać przywrócony do pracy w prokuraturze regionalnej w Krakowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Krasoń.
Mariusz Krasoń. (East News)
ycipk-2wymxa

Mariusz Krasoń pracował w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie. Najpierw został przeniesiony do innego wydziału, a następnie delegowany do wrocławskiej prokuratury rejonowej.

Teraz krakowski sąd zdecydował o wstrzymaniu przeniesienia. - Jestem zadowolony, że sąd pochylił się nad tym tematem, bo dzięki temu orzeczeniu może zmienić się sytuacja także innych prokuratorów - mówi Mariusz Krasoń w rozmowie z RMF FM.

Prokuratura Krajowa tłumaczyła, że delegowanie do Wrocławia spowodowane było "potrzebą zapewnienia efektywności pracy prokuratury i miało na celu optymalizację dynamiki śledztw prowadzonych przez jednostkę wrocławską". Zaznaczano, że w jednostce na 22 etaty orzecznicze, pracuje jedynie 15 prokuratorów i niezbędna jest im pomoc.

ycipk-2wymxa

Z kolei Krasoń i solidaryzujący się z nim prawnicy podkreślali, że przesunięcie jest osobistą decyzją prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego. "Nie może być tak, że on jest szykanowany za jakieś działania czy upominanie się o niezależność prokuratury" - wskazywali.

- W sprawie Mariusza Krasonia występujemy twardo i mocno. Wyrazem tego jest nasz list otwarty i to nie jest koniec działań - zaznaczał szef stowarzyszenia prokuratorów "Lex Super Omnia" Krzysztof Parchimowicz.

Tusk nie wystartuje w wyborach prezydenckich. Michał Kamiński: zachował się jak Kaczyński

ycipk-2wymxa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2wymxa

ycipk-2wymxa
ycipk-2wymxa