Trwa ładowanie...

Przemysław Czarnek zakażony. Mamy nowe informacje

Poseł PiS Przemysław Czarnek, który zaraził się koronawirusem, do końca tygodnia będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim – ustaliła Wirtualna Polska. Z kolei jego żona Katarzyna, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, trafiła na izolację.

Przemysław Czarnek jako jedyny nie wziął udziału w zaprzysiężeniu rząduPrzemysław Czarnek jako jedyny nie wziął udziału w zaprzysiężeniu rząduŹródło: Agencja FORUM, fot: Agencja FORUM
d4l2ls6
d4l2ls6

Poseł Czarnek ujawnił, że jest zakażony koronawirusem w poniedziałek rano. Dosłownie na kilka godzin przed zaprzysiężeniem nowego rządu przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę. W związku z chorobą polityka, uroczystość przeniesiono na wtorek. Jego powołanie na stanowisko ministra edukacji narodowej i nauki ma odbyć się w późniejszym terminie.

"Chciałbym Państwa poinformować, że przed chwilą potwierdzono u mnie koronawirusa. Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze. Nie lekceważcie objawów” – napisał w poniedziałek Czarnek.

Oprócz pracy w Sejmie Czarnek jest również profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, doktorem habilitowanym nauk prawnych i nauczycielem akademickim w Katedrze Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

d4l2ls6

Czarnek na zwolnieniu, żona zajęcia zdalne

Zapytaliśmy uczelnię, jak teraz będą wyglądały zajęcia prowadzone przez prof. Czarnka. I kiedy planowany jest jego powrót na uczelnię. Na KUL wykłada również żona polityka - dr Katarzyna Czarnek. Jest asystentem w Katedrze Ochrony Środowiska na Wydziale Nauk Inżynieryjno-Technicznych w Stalowej Woli.

- Profesor Przemysław Czarnek ma zwolnienie do końca tygodnia. Dr Katarzyna Czarnek jest w izolacji do 15 października, na razie nie ma objawów, więc będzie prowadziła zajęcia online – informuje Wirtualną Polskę rzecznik prasowy uczelni Monika Stojowska.

- Nie mamy informacji z sanepidu w Lublinie o osobach na naszej uczelni, wobec których zastosowane miałyby być zalecenia kwarantanny czy izolacji. W izolacji jest jak wcześniej informowałam żona prof. Przemysława Czarnka - dodaje rzecznik KUL.

d4l2ls6

Według rozkładu zajęć w semestrze zimowym 2020/2021, Przemysław Czarnek ma w poniedziałki wykłady, konsultacje ze studentami i seminarium. Zajęcia będzie prowadził zdalnie. Dodatkowo ma również tzw. zajęcia niecykliczne z "aktualnych zagadnień prawnych". Pierwsze z nich będzie prowadził 17 października w sobotę, również w trybie zdalnym.

Koronawirus w PiS. "Wirus nie oszczędza nikogo"

Kontrowersyjne słowa o LGBT. Co dalej z postępowaniem na KUL?

 Przypomnijmy, że w październiku władze lubelskiej uczelni mają podjąć decyzję ws. ewentualnego postępowania dyscyplinarnego wobec polityka. Chodzi o słowa sprzed kilku miesięcy, że "ludzie LGBT nie są równi ludziom normalnym".

Poprzedni rektor KUL prawnik ksiądz profesor Antoni Dębiński skierował sprawę do rzecznika dyscyplinarnego, a ten wszczął czynności wyjaśniające. W międzyczasie zmieniły się władze katolickiej uczelni w Lublinie. Rektorem został ksiądz profesor Mirosław Kalinowski.

d4l2ls6

- Rzecznik dyscyplinarny złożył nowemu rektorowi informację dotyczącą prowadzonych czynności. Obecnie analizowana jest treść dokumentacji. Rektor w ciągu 21 dni wydaje decyzję w sprawie. Dokumentacja od rzecznika dyscyplinarnego wpłynęła do rektora KUL 28 września – informuje WP rzecznik lubelskiej uczelni Monika Stojowska.

Gdyby postępowanie zostało wszczęte, Przemysławowi Czarnkowi mogłaby grozić kara dyscyplinarna: upomnienie albo nagana, a w ostateczności wydalenie z uczelni.

Jednak jak informowało ostatnio radio TOK FM, rzecznik dyscyplinarny będzie rekomendował najprawdopodobniej odmowę wszczęcia postępowania dyscyplinarnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4l2ls6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l2ls6
Więcej tematów