Trwa ładowanie...
d2entq2

Przemysław Czarnek zakażony. Mamy nowe informacje

Poseł PiS Przemysław Czarnek, który zaraził się koronawirusem, do końca tygodnia będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim – ustaliła Wirtualna Polska. Z kolei jego żona Katarzyna, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, trafiła na izolację.
Share
Przemysław Czarnek jako jedyny nie wziął udziału w zaprzysiężeniu rządu
Przemysław Czarnek jako jedyny nie wziął udziału w zaprzysiężeniu rząduŹródło: Agencja FORUM, Fot: Agencja FORUM
d2entq2

Poseł Czarnek ujawnił, że jest zakażony koronawirusem w poniedziałek rano. Dosłownie na kilka godzin przed zaprzysiężeniem nowego rządu przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę. W związku z chorobą polityka, uroczystość przeniesiono na wtorek. Jego powołanie na stanowisko ministra edukacji narodowej i nauki ma odbyć się w późniejszym terminie.

"Chciałbym Państwa poinformować, że przed chwilą potwierdzono u mnie koronawirusa. Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze. Nie lekceważcie objawów” – napisał w poniedziałek Czarnek.

Oprócz pracy w Sejmie Czarnek jest również profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, doktorem habilitowanym nauk prawnych i nauczycielem akademickim w Katedrze Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

d2entq2

Czarnek na zwolnieniu, żona zajęcia zdalne

Zapytaliśmy uczelnię, jak teraz będą wyglądały zajęcia prowadzone przez prof. Czarnka. I kiedy planowany jest jego powrót na uczelnię. Na KUL wykłada również żona polityka - dr Katarzyna Czarnek. Jest asystentem w Katedrze Ochrony Środowiska na Wydziale Nauk Inżynieryjno-Technicznych w Stalowej Woli.

- Profesor Przemysław Czarnek ma zwolnienie do końca tygodnia. Dr Katarzyna Czarnek jest w izolacji do 15 października, na razie nie ma objawów, więc będzie prowadziła zajęcia online – informuje Wirtualną Polskę rzecznik prasowy uczelni Monika Stojowska.

- Nie mamy informacji z sanepidu w Lublinie o osobach na naszej uczelni, wobec których zastosowane miałyby być zalecenia kwarantanny czy izolacji. W izolacji jest jak wcześniej informowałam żona prof. Przemysława Czarnka - dodaje rzecznik KUL.

d2entq2

Według rozkładu zajęć w semestrze zimowym 2020/2021, Przemysław Czarnek ma w poniedziałki wykłady, konsultacje ze studentami i seminarium. Zajęcia będzie prowadził zdalnie. Dodatkowo ma również tzw. zajęcia niecykliczne z "aktualnych zagadnień prawnych". Pierwsze z nich będzie prowadził 17 października w sobotę, również w trybie zdalnym.

Koronawirus w PiS. "Wirus nie oszczędza nikogo"

Kontrowersyjne słowa o LGBT. Co dalej z postępowaniem na KUL?

d2entq2

Przypomnijmy, że w październiku władze lubelskiej uczelni mają podjąć decyzję ws. ewentualnego postępowania dyscyplinarnego wobec polityka. Chodzi o słowa sprzed kilku miesięcy, że "ludzie LGBT nie są równi ludziom normalnym".

Poprzedni rektor KUL prawnik ksiądz profesor Antoni Dębiński skierował sprawę do rzecznika dyscyplinarnego, a ten wszczął czynności wyjaśniające. W międzyczasie zmieniły się władze katolickiej uczelni w Lublinie. Rektorem został ksiądz profesor Mirosław Kalinowski.

- Rzecznik dyscyplinarny złożył nowemu rektorowi informację dotyczącą prowadzonych czynności. Obecnie analizowana jest treść dokumentacji. Rektor w ciągu 21 dni wydaje decyzję w sprawie. Dokumentacja od rzecznika dyscyplinarnego wpłynęła do rektora KUL 28 września – informuje WP rzecznik lubelskiej uczelni Monika Stojowska.

Gdyby postępowanie zostało wszczęte, Przemysławowi Czarnkowi mogłaby grozić kara dyscyplinarna: upomnienie albo nagana, a w ostateczności wydalenie z uczelni.

Jednak jak informowało ostatnio radio TOK FM, rzecznik dyscyplinarny będzie rekomendował najprawdopodobniej odmowę wszczęcia postępowania dyscyplinarnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2entq2

Podziel się opinią

Share
d2entq2
d2entq2
Więcej tematów