Trwa ładowanie...
d128gi5

Przemysław Czarnek z nową rolą. Został członkiem Rady Dialogu Społecznego

Przemysław Czarnek jest nowym członkiem Rady Dialogu Społecznego. Nominację ministrowi nauki i edukacji wręczył w czwartek prezydent Andrzej Duda. Potwierdziły się tym samym wcześniejsze doniesienia Wirtualnej Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przemysław Czarnek został członkiem Rady Dialogu Społecznego
Przemysław Czarnek został członkiem Rady Dialogu Społecznego (Getty Images, Fot: Adam Jankowski)
d128gi5

W czwartek rano Wirtualna Polska poinformowała, że do Rady Dialogu Społecznego powołany zostanie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak ustaliliśmy, nominacja na to stanowisko przyszykowana została też dla stojącego na czele resortu rozwoju i pracy Jarosława Gowina oraz dla ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Doniesienia WP potwierdziły się po godz. 15., kiedy to w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania nowych członków RDS. Wśród nich znalazł się Przemysław Czarnek.

Według naszych informacji polityk PiS ma zająć się interesami nauczycieli. Niedawno pytany przez tygodnik "Sieci" o pensje pracowników szkół stwierdził, że "system pracy i płac domaga się pewnego przemyślenia". - Za niską płacę trudno oczekiwać mobilizacji - tłumaczył minister

d128gi5

Zobacz też: Rząd wprowadzi stan nadzwyczajny? Kamil Bortniczuk: jest taka możliwość

- Rada służy, by załatwiać nasze sprawy. By w Polsce była realizowana polityka w taki sposób, by służyła społeczeństwu, była realizowana dla społeczeństwa. To jest możliwe na drodze dialogu, gdy dyskutuje się na temat tych rozwiązań - podkreślił podczas środowych uroczystości Andrzej Duda, cytowany przez "Super Express".

Członkinią Rady Dialogu Społecznego została również wiceminister Olga Semeniuk - jako przedstawicielka ministra właściwego ds. pracy.

d128gi5

Przemysław Czarnek członkiem RDS. Opozycja krytykuje

O nową funkcję szefa resortu edukacji i nauko zapytaliśmy Władysława Kosiniaka-Kamysza. - Nawet Przemysław Czarnek nie jest w stanie pogorszyć sytuacji, jeśli chodzi o dialog, a właściwie brak dialogu rządu z organizacjami pracowników i przedsiębiorców. Minister Czarnek na pewno tej sytuacji nie polepszy - przekonywał lider PSL w programie WP "Tłit".

Czym jest Rada Dialogu Społecznego? Powołano ją w 2015 Andrzej Duda. Jest to trójstronne forum, w ramach którego spotykają się przedstawiciele rządu i Kancelarii Prezydenta RP, organizacje zrzeszające pracodawców, pracowników i związki zawodowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d128gi5

Podziel się opinią

Share
d128gi5
d128gi5
Więcej tematów