Trwa ładowanie...

Przemysław Czarnek ukarany naganą. Minister krytykuje komisję

Przemysław Czarnek został ukarany naganą przez sejmową Komisję Etyki Poselskiej. Powodem są jego słowa o społeczności LGBT. Minister edukacji i nauki nie przebiera w słowach i mocno krytykuje decyzję komisji.

Share
Przemysław Czarnek ukarany naganą. Minister krytykuje komisję
Przemysław Czarnek ukarany naganą. Minister krytykuje komisjęŹródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI
d2iffe1

Przemysław Czarnek z posłem Jackiem Żalkiem zostali ukarani naganą za swoje wypowiedzi pod adresem społeczności LGBT.

Przemysław Czarnek ukarany naganą. Minister skrytykował sejmową komisję

Informacja o naganie dla ministra edukacji i nauki oraz posła Jacka Żalka (PiS) pojawiła się na Twitterze, a opublikowała ją Monika Falej, posłanka Lewicy. "Komisja Etyki Poselskiej ukarała posłów Zjednoczonej Prawicy naganą za obraźliwe słowa dotyczące osób LGBT" - tłumaczyła przewodnicząca sejmowej komisji.

d2iffe1

Teraz głos w tej sprawie zabrał Przemysław Czarnek, który w mocnych słowach wypowiedział się na temat nagany udzielonej przez Komisję Etyki Poselskiej.

Lech Kołakowski odchodzi z PiS. Marcin Horała: dla mnie to nielogiczne

"Nagana? Dla mnie ludzie ze zdjęcia z LA, chodzący nago w centrum miasta, nie są normalni. Jeśli są normalni dla członków Kom. Etyki, to jest ich problem, a nie mój" - napisał minister edukacji i nauki.

Przemysław Czarnek dodał, że jest przekonany o innym postrzeganiu tej sprawy przez Prezydium Sejmu. "Jestem przekonany, że Prezydium Sejmu inaczej oceni tę oczywistą dla większości Polaków sprawę" - zaznaczył szef MEN.

Przemysław Czarnek ukarany naganą. Mocne słowa o społeczności LGBT

Chodzi o wypowiedź z czasu wakacyjnej kampanii prezydenckiej, kiedy Przemysław Czarnek ostro wyraził się na temat społeczności LGBT. - Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed "ideologią LGBT" i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją - mówił na antenie TVP.

d2iffe1

Czarnek, wtedy jeszcze poseł PiS, wielokrotnie odcinał się od tych słów, twierdząc, że jego wypowiedź została zmanipulowana przez nieprzychylne media. "Wszyscy bez wyjątku są równi wobec prawa i w godności" - podkreślał.

Przemysław Czarnek i Jacek Żalek ukarani naganą. "LGBT to nie ludzie"

Z kolei poseł Jacek Żalek otrzymał naganę za słowa, które wypowiedział na antenie TVN24 w programie "Fakty po Faktach".

Proszony był wtedy o komentarz do słów Joachima Brudzińskiego, który stwierdził, że "Polska bez LGBT jest najpiękniejsza". Jacek Żalek stwierdził wtedy, że "LGBT to nie ludzie, to ideologia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2iffe1

Podziel się opinią

Share
d2iffe1
d2iffe1
Więcej tematów