Trwa ładowanie...

Przemysław Czarnecki usłyszał zarzuty. Syn Ryszarda Czarneckiego nie przyznaje się

Poseł PiS Przemysław Czarnecki, syn europosła Ryszarda Czarneckiego, usłyszał prokuratorskie zarzuty – ustaliła Wirtualna Polska. Chodzi o domową awanturę sprzed ponad roku. Jeden z uczestników twierdził, że został dźgnięty nożem w rękę przez polityka. Poseł zaprzecza i nie przyznaje się do zarzutów.
Share
Poseł Przemysław Czarnecki nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów
Poseł Przemysław Czarnecki nie przyznaje się do stawianych mu zarzutówŹródło: East News, Fot: Maciej Kulczyński
d3ctvh8

- Przemysławowi Czarneckiemu przedstawiono zarzut popełnienia czynu z art. 157 par. 1 Kodeksu karnego. Podejrzany podczas przesłuchania nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, jak również odmówił składania wyjaśnień. Postępowanie przygotowawcze jest kontynuowane. Czynności z udziałem podejrzanego zostały wykonane 7 października - informuje Wirtualną Polskę Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej. Zarzut dotyczy spowodowania średniego lub lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Posłowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Chodzi o zdarzenie z nocy sylwestrowej z 31 grudnia 2018 r. na 1 stycznia 2019 r. W domu Przemysława Czarneckiego na warszawskim Wilanowie doszło wówczas do awantury. Jeden z uczestników spotkania został zraniony nożem. Mężczyzna to znajomy posła, ojciec chrzestny jego dziecka. Powodem kłótni miała być żona polityka. W mieszkaniu interweniowała policja. Badanie alkomatem wykazało, że poseł PiS był trzeźwy. Z kolei jego znajomy miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Po zdarzeniu mężczyzna zeznał, że to polityk dźgnął go nożem.

Początkowo śledczy informowali, że podczas spotkania "doszło do nieporozumienia”. Z kolei media donosiły, że nad ranem Czarnecki miał zastać żonę oraz "roznegliżowanego pijanego mężczyznę, z którym wcześniej razem biesiadowali”.

d3ctvh8

Dochodzenie w tej sprawie wszczęła w styczniu 2019 roku warszawska prokuratura okręgowa. Powołano biegłego do oceny obrażeń, jakie odniósł Krzysztof K.. Przesłuchano też uczestników spotkania w domu Czarneckich oraz policjantów i ratowników medycznych, którzy w sylwestrową noc przyjechali na miejsce.

Koronawirus w PiS. "Prezes Jarosław Kaczyński pracuje w centrali przy Nowogrodzkiej"

Przemysław Czarnecki zaprzecza

Poseł Przemysław Czarnecki (zgodził się na podawanie pełnych danych) od początku twierdził, że nie miał z tym nic wspólnego. A jego znajomy sam skaleczył się w dłoń.

d3ctvh8

Pytany przez nas o prokuratorskie zarzuty podtrzymuje swoją wersję.

- W związku z tym, iż zrzekłem się immunitetu, prokuratura postawiła mi zarzuty. W całości podtrzymuje swoje wcześniejsze stanowisko i nie przyznaje się do zarzucanych mi czynów. Złożyłem własne wnioski dowodowe. Ze względu na długi okres toczącego się postępowania dobrze, że w końcu mogę się bronić i przedstawiać swoje racje. Mam nadzieję, że sprawa szybko się wyjaśni. Ze względu na toczące się postępowanie nie mogę powiedzieć nic więcej – mówi WP poseł Przemysław Czarnecki.

Dlaczego sprawa ciągnie się tak długo? Przypomnijmy, dopiero w listopadzie ubiegłego roku Prokuratura Generalna wystąpiła z wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Czarneckiemu. Polityk postanowił nie czekać na głosowanie w jego w sprawie i w styczniu sam zrzekł się immunitetu.

- Poseł złożył oświadczenie o wyrażeniu zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej. Marszałek Sejmu skierowała je do Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, która rozpatrzyła sprawę na posiedzeniu 24 lipca 2020 r. Komisja uznała formalną poprawność oświadczenia. 29 lipca stosowna korespondencja została przekazana do Prokuratora Generalnego – informowało WP Centrum Informacyjne Sejmu.

d3ctvh8

Kiedy rozmawialiśmy z posłem na początku sierpnia mówił, że chciałby szybkiego wyjaśnienia sprawy. - W moim interesie jest, żeby jak najszybciej ten temat zakończyć. To sprawa, która się ciągnie od blisko 20 miesięcy. Z mojego punktu widzenia jest to absurdalna sytuacja – mówił Przemysław Czarnecki.

Przemysław Czarnecki jest posłem od 2014 roku, synem eurodeputowanego PiS Ryszarda Czarneckiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ctvh8

Podziel się opinią

Share
d3ctvh8
d3ctvh8
Więcej tematów