Trwa ładowanie...
d1d7v0t

Przedwyborcza walka o miejsca. Prawo i Sprawiedliwość wzmocni listę?

Chodzi o okręg małopolsko-świętokrzyski. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, w grze o trzecie miejsce nadal jest Patryk Jaki. Z "czwórki" ma wystartować Arkadiusz Mularczyk - informuje portal Gazeta.pl
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Patryk Jaki prawdopodobnie wystartuje z Małopolski
Patryk Jaki prawdopodobnie wystartuje z Małopolski (East News)
d1d7v0t

Listę w Małopolsce otwiera wicepremier ds. społecznych Beata Szydło - zadecydował parę tygodni temu komitet Prawa i Sprawiedliwości. Zaraz za nią znajdzie się obecny europoseł tego ugrupowania, prof. Ryszard Legutko. Przedwyborcze ustalenia nadal trwają.

Co z Jakim?

d1d7v0t

Wiceminister sprawiedliwości od dłuższego czasu przymierzany jest do różnych okręgów. Na początku pojawiła się informacja o starcie ze stolicy. Jednak w Warszawie czołowe miejsca dostali Jacek Saryusz-Wolski oraz Ryszard Czarnecki. Potem Patrykowi Jakiemu miano zaproponować start z Małopolski. Jego kandydaturę miała zwalczać była premier, która ma zawalczyć o jak najlepszy wynik dla partii - informowały media.

Sam Jaki wyrażał chęć startu ze swojego rodzinnego Opola. Przewodniczący komisji reprywatyzacyjnej uzyskał z tamtego miejsca mandat w Sejmie. Jednak i tam, podobnie jak w Warszawie, miał spotkać się z silną konkurencją na listach.

Ważny okręg

Prawo i Sprawiedliwość nie ukrywa, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie się liczyć lista małopolsko-świętokrzyska. Według komentatorów politycznych, partia ma tam szansę zdobyć 4 mandaty. Poza pierwszymi dwoma miejscami zagwarantowanymi dla Szydło i Legutki, walka o listę trwa.

d1d7v0t

Według portalu Gazeta.pl do gry o fotel w Brukseli dołączyli teraz kolejni politycy. Dominik Tarczyński ma wystartować z czwartego miejsca. Poseł w wyborach parlamentarnych w 2015 r. w okręgu kieleckim (woj. świętokrzyskie) otrzymał 7,5 tys. głosów. Jest także jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Prawa i Sprawiedliwości w mediach.

Do tego grona prawdopodobnie dołączy także poseł Solidarnej Polski, Arkadiusz Mularczyk. Polityk z Solidarnej Polski od lat związany jest z Nowym Sączem. Poseł w Sejmie jest przewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. reparacji wojennych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Gazeta.pl

d1d7v0t

Zobacz także: „Mam nowe zadanie”. Anna Zalewska o swoim starcie do PE

d1d7v0t

Podziel się opinią

Share

d1d7v0t

d1d7v0t
Więcej tematów