Trwa ładowanie...
d37vyxt

Przedłuża się remont ul. Wrocławskiej w Poznaniu

Nie do końca października, ale do końca listopada potrwają prace remontowe na deptaku prowadzącym na poznański Stary Rynek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przedłuża się remont ul. Wrocławskiej w Poznaniu
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d37vyxt

Remont ul. Wrocławskiej rozpoczął się na początku sierpnia. Jego głównym celem jest wymiana nierównej nawierzchni, po której trudno jest chodzić zwłaszcza kobietom mającym na nogach szpilki.

Przy okazji postanowiono wymienić także infrastrukturę podziemną. W ciągu minionych niespełna dwóch miesięcy wymieniono sieć wodociągową, kable energetyczne i przyłącze cieplne.

Obecnie trwa montaż instalacji monitoringu miejskiego. To szczególnie istotne, ponieważ ul. Wrocławska jako deptak prowadzący na Stary Rynek, na którym mieści się wiele całodobowych sklepów monopolowych, jest miejscem, gdzie szczególnie często dochodzi do zakłócania porządku.

d37vyxt

Nie udało się jeszcze zakończyć wymiany sieci gazowej wraz z przyłączami, dlatego prace związane z modernizacją sieci uzbrojenia podziemnego zostały przedłużone do końca października. Ostateczny termin zakończenia odbiorów technicznych Zarząd Dróg Miejskich wyznaczył na 26 października. Dopiero wtedy rozpoczną się prace drogowo-brukarskie polegające na wymianie nawierzchni jezdni i chodników.

Z tego też powodu cały remont zakończy się dopiero pod koniec listopada, czyli miesiąc później, niż pierwotnie planowano.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d37vyxt

Podziel się opinią

Share

d37vyxt

d37vyxt
Więcej tematów