Trwa ładowanie...

Skradli show politykom? Prowadzący konferencję "Polski Ład". Kim są?

W sobotę odbyła się konferencja, na której prezentowany był program "Polski Ład". Kim są prowadzący konferencję PiS?

Share
Kim są prowadzący konferencję "Polski Ład"?
Kim są prowadzący konferencję "Polski Ład"?Źródło: Konferencja Polski Ład
dgdaxal

W sobotę 15 maja odbyła się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, na której ogłoszone zostały założenia Polskiego Ładu - programu naprawczego dla Polski, który od dawna zapowiadany był przez Prawo i Sprawiedliwość.

Kim są osoby prowadzące konferencję Polski Ład?

Prowadzącymi sobotnią konferencję PiS był duet - Natalia Nitek-Płażyńska i Jakub Banaszek.

dgdaxal

Natalia Nitek-Płażyńska to żona Kacpra Płażyńskiego, byłego kandydata PiS na prezydenta Gdańska, obecnie posła tej partii, syna Macieja Płażyńskiego, założyciela PO, później marszałka Sejmu, który zginął w 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.

Natalia Nitek-Płażyńska jest trójmiejską działaczką PiS. Ukończyła Uniwersytet Gdański i jest też absolwentką Uniwersytetu SWPS. Z wykształcenia jest psychologiem o specjalizacji psychologia pracy i diagnostyka psychologiczna.

Nowy Polski Ład. Polityk Lewicy zachwycony jednym z pomysłów

W 2015 roku kandydowała do Sejmu nie udało się jej jednak uzyskać mandatu. Aktywnie działała w kampanii Andrzeja Dudy, oraz w samorządowej kampanii 2018, w której startował jej mąż Kacper.

dgdaxal

Jakub Banaszek. Kim jest?

Jakub Banaszek jest samorządowcem. Od 2018 roku jest prezydentem Chełma. Ma 30 lat i jest najmłodszym prezydentem w Polsce. Wybory wygrał z przewagą tylko 457 głosów. Z wykształcenia jest prawnikiem, a także specjalistą zdrowia publicznego. Jego mama, Anna Dąbrowska-Banaszek od 2019 roku jest posłanką PiS.

Banaszek był jednym z założycieli partii Porozumienie Jarosława Gowina. Jest też jednym z niewielu samorządowców wysokiego szczebla związanych z koalicją rządzącą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dgdaxal

Podziel się opinią

Share
dgdaxal
dgdaxal
Więcej tematów