Trwa ładowanie...

Protybetański transparent na moście w San Francisco

Aby rozwiesić protybetański transparent, trzech studentów wspięło się na słynny most Golden Gate w San Francisco. Akcja jest zapowiedzią planowanych na środę demonstracji, kiedy znicz olimpijski przybędzie do San Francisco.

Protybetański transparent na moście w San FranciscoŹródło: AFP
d1nllxi

Protestujący zeszli na dół po przeszło trzech godzinach, kiedy pracownicy służb miejskich podjęli próby ściągnięcia transparentu. Na dole czekało na nich czterech towarzyszy. Cała siódemka została zatrzymana przez policję.

Lider grupy, Tenzin Dasang, oświadczył, że są oni członkami studenckiej organizacji popierającej wolny Tybet. Przyznał, że wiele osób zamierza protestować w środę w San Francisco przeciwko łamaniu praw człowieka w Chinach.

Chcemy, żeby odbyło się to pokojowo. Ale będzie duże - powiedział Dasang. Słyszałem o Tybetańczykach, którzy żyją w całym USA, a nawet za granicą, którzy mają tutaj przybyć - dodał.

Ogień olimpijski jest w trakcie trwającej 130 dni podróży, podczas której odwiedzi 23 miasta na pięciu kontynentach. Kulminacyjnym momentem wędrówki olimpijskiego znicza będzie ceremonia otwarcia igrzysk w Pekinie. (tbe)

Więcej: *Artykuł z CNNArtykuł z CNN*

d1nllxi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nllxi
Więcej tematów