Trwa ładowanie...
d3mff7s

Protestujący w Sejmie zyskali poparcie OPZZ. To realizacja "rady" Lecha Wałęsy

Lech Wałęsa podczas wizyty u protestujących w Sejmie niepełnosprawnych i ich rodziców poradził im, by poszukali "dużych grup społecznych", które pomogą im zrealizować ich postulaty. Wszystko wskazuje na to, że tak się stało. Kongres OPZZ przyjął apel popierający protest opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie. ZNP domaga się realizacji ich postulatów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa z wizytą u protestujących w Sejmie
Lech Wałęsa z wizytą u protestujących w Sejmie (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3mff7s

"Pochwalamy uchwalenie i wdrożenie w życie ustaw podnoszących świadczenia dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, uważamy jednak, że to dopiero pierwszy krok do rozpoczęcia debaty o systemowych rozwiązaniach prawnych wspierających tę grupę społeczną" - napisano w apelu OPZZ.

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych przypomina, że "wsparcie osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów było jednym z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości". "Teraz jest czas na realizacje tych obietnic!" - podkreślono.

d3mff7s

OPZZ zaapelowało do strony rządowej o "konstruktywne rozmowy z protestującymi i pilne rozwiązanie narastającego konfliktu dla osiągnięcia kompromisowego porozumienia i zakończenia protestu".

Zobacz także: Andrzej Saramonowicz o zachowaniu PiS wobec protestujących w Sejmie

Osobny apel do rządu wystosował także Związek Nauczycieli Polskich. Wezwał on rząd do "natychmiastowej realizacji postulatów protestujących" w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych.

d3mff7s

Protest osób niepełnosprawnych w Sejmie trwa już 37 dni. Rodzice osób niepełnosprawnych rozpoczynali protest z postulatem zrównania renty socjalnej z minimalną rentą z tytułu niezdolności do pracy oraz wprowadzenia 500 zł dodatku "na życie". Na razie spełniono pierwszy postulat. Zgodnie z ustawą, którą już podpisał prezydent Andrzej Duda, renta socjalna wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł.

d3mff7s

Podziel się opinią

Share

d3mff7s

d3mff7s
Więcej tematów