Trwa ładowanie...

Protestujący w Sejmie zyskali poparcie OPZZ. To realizacja "rady" Lecha Wałęsy

Lech Wałęsa podczas wizyty u protestujących w Sejmie niepełnosprawnych i ich rodziców poradził im, by poszukali "dużych grup społecznych", które pomogą im zrealizować ich postulaty. Wszystko wskazuje na to, że tak się stało. Kongres OPZZ przyjął apel popierający protest opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie. ZNP domaga się realizacji ich postulatów.

Share
Protestujący w Sejmie zyskali poparcie OPZZ. To realizacja "rady" Lecha Wałęsy
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d4fwtm3

"Pochwalamy uchwalenie i wdrożenie w życie ustaw podnoszących świadczenia dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, uważamy jednak, że to dopiero pierwszy krok do rozpoczęcia debaty o systemowych rozwiązaniach prawnych wspierających tę grupę społeczną" - napisano w apelu OPZZ.

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych przypomina, że "wsparcie osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów było jednym z priorytetów rządu Prawa i Sprawiedliwości". "Teraz jest czas na realizacje tych obietnic!" - podkreślono.

d4fwtm3

OPZZ zaapelowało do strony rządowej o "konstruktywne rozmowy z protestującymi i pilne rozwiązanie narastającego konfliktu dla osiągnięcia kompromisowego porozumienia i zakończenia protestu".

Zobacz także: Andrzej Saramonowicz o zachowaniu PiS wobec protestujących w Sejmie

Osobny apel do rządu wystosował także Związek Nauczycieli Polskich. Wezwał on rząd do "natychmiastowej realizacji postulatów protestujących" w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych.

Protest osób niepełnosprawnych w Sejmie trwa już 37 dni. Rodzice osób niepełnosprawnych rozpoczynali protest z postulatem zrównania renty socjalnej z minimalną rentą z tytułu niezdolności do pracy oraz wprowadzenia 500 zł dodatku "na życie". Na razie spełniono pierwszy postulat. Zgodnie z ustawą, którą już podpisał prezydent Andrzej Duda, renta socjalna wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł.

d4fwtm3

Podziel się opinią

Share
d4fwtm3
d4fwtm3
Więcej tematów