Trwa ładowanie...

Protestujący lekarze chcą rozmawiać z premier Szydło. Minister zdrowia nie dogadał się

Rozmowy z protestującymi rezydentami nie przyniosły porozumienia - powiedział dziennikarzom wieczorem po spotkaniu minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Było to kolejne spotkanie protestujących lekarzy z szefem MZ. Poniedziałek był ósmym dniem protestu głodowego rezydentów.

Share
Protestujący lekarze chcą rozmawiać z premier Szydło. Minister zdrowia nie dogadał się
Źródło: PAP/EPA
d2am390

Rezydenci zabiegają o rozmowy z premier Beatą Szydło. Minister zdrowia powiedział, że w imieniu premier zadeklarował gotowość do spotkania, ale w spokojnych warunkach, po zakończeniu protestu głodowego.

Lekarze prowadzą protest w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Tego dnia odbyło się też posiedzenie sejmowej komisji zdrowia, na którym minister Radziwiłł przedstawił m.in. działania resortu, mające poprawić sytuację finansową młodych lekarzy.

d2am390

Protestujący lekarze domagają się m.in. wzrostu finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w trzy lata, z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat. Kolejnymi postulatami są: zmniejszenie biurokracji, skrócenie kolejek, zwiększenie liczby pracowników medycznych, poprawa warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń. Lekarzy wspierają przedstawiciele innych zawodów zrzeszonych w Porozumieniu Zawodów Medycznych, m.in. fizjoterapeuci, psychologowie i ratownicy. Dotychczasowe rozmowy z przedstawicielami rządu nie przyniosły żadnych rezultatów.

d2am390

Podziel się opinią

Share
d2am390
d2am390
Więcej tematów