Trwa ładowanie...

Protest przedsiębiorców w Warszawie. Sanepid karze uczestników. Paweł Tajnano zapowiada kolejny protest

Protest przedsiębiorców w Warszawie będzie miał swoją powtórkę. Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta, zapowiada ją już na ten tydzień. Tymczasem uczestnicy czwartkowego i piątkowego protestu mają problemy nie tylko z policją, ale i sanepidem.

Share
Protest przedsiębiorców w Warszawie. Sanepid karze uczestników. Paweł Tajnano zapowiada kolejny protestŹródło: FORUM
dnlq3er

Koronawirus. Protest przedsiębiorców w Warszawie. Sanepid karze uczestników.

- W trakcie weekendu policja zaczęła doręczać demonstrantom decyzje o objęciu ich 14-dniową kwarantanną. W sumie takie decyzje dostało ok. 10 osób i na tym się skończyło - powiedział Wirtualnej Polsce Paweł Tanajno.

Kandydat na prezydenta w wyborach 2020 ocenia, że wyglądało to na zaplanowaną akcję, żeby nie dopuścić do kolejnych protestów. W pewnym momencie została ona jednak przerwana. - U mnie też byli, ale nie zastali mnie w domu - tłumaczy Tanajno.

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak nie potwierdził tych informacji. Powiedział jednak że wydawane są już pierwsze decyzje o karach administracyjnych nakładanych przez sanepid za złamanie przepisów wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa w Polsce:

dnlq3er

- Policja skierowała wnioski do sanepidu wobec wszystkich wylegitymowanych osób. W sumie w czwartek było ich ponad 150, a w piątek około 60. Niewykluczone, że niektóre z nich to te same osoby, wylegitymowane jednego i drugiego dnia. Pierwsze decyzje o ukaraniu wydane przed sanepid już do nas spływają i będziemy je doręczać. Dotyczą one różnych rzeczy: uczestnictwa w zgromadzeniu, braku maseczek czy nie zachowywania nakazanych odległości między osobami - powiedział Wirtualnej Polsce nadkom. Sylwester Marczak z KSP.

Zobacz też: Wyborów 10 maja nie będzie. Kto kogo ograł?

Taka kara administracyjna wymierzona przez sanepid może wynieść nawet 30 tys. zł. Oprócz tego policja zatrzymała do tej pory 3 osoby za agresję wobec policji podczas demonstracji. Ustalani są kolejni demonstranci którzy mieli się tego dopuścić i nie wykluczone są dalsza zatrzymania.

Koronawirus. Protest przedsiębiorców w Warszawie. Kolejny protest wkrótce

Tymczasem Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta w wyborach 2020 r., powiedział Wirtualnej Polsce, że kolejny protest jest planowany już na najbliższą sobotę, 16 maja.

- Były sygnały od przedsiębiorców, żeby protest zorganizować w dzień wolny od pracy, dlatego chcemy przeprowadzić do w sobotę - zapowiedział Paweł Tanajno.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

dnlq3er
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnlq3er
Więcej tematów