Trwa ładowanie...

Protest pod Sejmem. Demonstranci krytykują rząd. "Ich mocodawcami są banki"

Kilkadziesiąt osób z anarchistycznymi flagami zebrało się w piątek pod Sejmem. Demonstranci protestowali w imieniu pracowników i głosili hasła skierowane przeciwko rządowi. - Nie ma żadnej pomocy - wykrzykiwali.

Share
Protest pod Sejmem. Demonstranci krytykują rząd. "Ich mocodawcami są banki"
Źródło: East News
d3skdfz

Wśród protestujących usłyszeć można było m.in. hasła nawołujące do zmian w prawie pracy i likwidacji tzw. umów śmieciowych. Demonstranci krytykowali też rozwiązania wprowadzone w ramach tarczy antykryzysowej. "Nie będziemy płacić za wasz kryzys" - widać było na banerze trzymanym przez jedną z osób.

- Ja też wnioskowałem o zasiłek dla bezrobotnych. Wiecie ile się z nim męczyłem? Dwa miesiące. Dali mi łaskawie 435 zł. Dostałbym więcej, ale zarabiałem oczywiście troszeczkę za dużo i tak jest wszędzie - twierdził inny z protestujących.

- Nie ma żadnej pomocy. Ten rząd, poprzedni i każdy, który przyjdzie, tego nie zrobi, bo ich mocodawcami są banki i wielki korporacje - dodawał mężczyzna, trzymając baner z hasłem "Tarcza społeczna".

d3skdfz

Demonstranci mówili również, że polski rząd stosuje "antyspołeczną politykę". Na miejscu był także lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, który nie zgadzał się z hasłami głoszonymi przez protestujących. Całe wydarzenie zabezpieczali policjanci.

- To jest oczywiste, że ta śruba będzie przykręcona. Domagamy się tego, żeby została uchwalona tarcza społeczna, przepisy, które pomogą nam, a te, które nam szkodzą i odbierają pieniądze zostały uchylone - stwierdził jeden z obecnych na proteście przedstawicieli syndykalistycznych związków zawodowych.

W grupie demonstrujących znalazły się także osoby wykrzykujące hasła anarchistyczne. "Zabrali ci godną pracę i płacę. Zabierzmy im wodę" - głosiło hasło jednej z flag trzymanych przez pikietujących.

Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a>. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/ministerstwo-zdrowia-mz-6120424155047553c">Ministerstwo Zdrowia</a> opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3skdfz

Podziel się opinią

Share
d3skdfz
d3skdfz
Więcej tematów