Trwa ładowanie...
di8vri4

Wybory 2020. Obrady Sejmu, a przed budynkiem protest

Wybory prezydenckie 2020. Podczas gdy w Sejmie ważyły się ich losy, przed budynkiem zorganizowano protest. Obywatele RP wyrazili w ten sposób swój sprzeciw wobec głosowania w czasie epidemii koronawirusa. Interweniowała policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Przed budynkiem Sejmu zorganizowano protest
Wybory 2020. Przed budynkiem Sejmu zorganizowano protest (WP)
di8vri4

Wybory 2020. Senat nie zgodził się na głosowanie korespondencyjne. Ustawa jest w Sejmie, przed budynkiem zgromadzili się z kolei Obywatele RP. Policjanci spisali protestujących, ci zaś mandatów nie przyjęli. Zwrócili uwagę funkcjonariuszom, że "mają orła na mundurach".

Obywatele RP mieli ze sobą baner z napisem "Konstytucja". Przyjdą z nim również w czwartek - wtedy bowiem Sejm wznowi obrady. Chcą, jak podkreślają, "upomnieć się o sprawy podstawowe", sprzeciwiają się wyborom korespondencyjnym, które forsuje Prawo i Sprawiedliwość. Mówią o "gwałceniu podstawowych praw obywatelskich".

Protestujący przyznają, że zdają sobie sprawę z zakazu zgromadzeń, który wprowadzono z powodu epidemii koronawirusa. "Nie zamierzamy udawać, że nie jesteśmy na pikiecie. Warunkiem koniecznym wolnych, równych wyborów jest wolność zgromadzeń, która w okresie przedwyborczym powinna być szczególnie chroniona. Jeśli nie wolno demonstrować poglądów politycznych, nie wolno również przeprowadzać wyborów" - zaznaczają.

di8vri4

Zobacz wideo: Władysław Kosiniak-Komysz wyciąga rękę do Jarosława Gowina. Będą zmiany w Sejmie?

Obywatele RP transmitowali to, co dzieje się przed budynkiem Sejmu, w mediach społecznościowych. My otrzymaliśmy zdjęcia od czytelnika za pośrednictwem dziejesie.wp.pl.

WP

Wkrótce debata prezydencka. Nie wiadomo, kiedy wybory

Na godz. 20:30 zaplanowano debatę prezydencką na antenie TVP. Transmisję będzie można obejrzeć też na stronie głównej WP.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

di8vri4

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

di8vri4

di8vri4
Więcej tematów