Trwa ładowanie...

Protest nauczycieli: Rzecznik Praw Dziecka zabrał głos w sprawie skutków strajku na edukację

Protest nauczycieli: Rzecznik Praw Dziecka zabrał głos. Twierdzi, że strajk nauczycieli spowoduje wstrzymanie matur i egzaminów gimnazjalnych, a dzieci ucierpią najbardziej.

Protest nauczycieli: Rzecznik Praw Dziecka zabrał głos w sprawie skutków strajku na edukacjęŹródło: 123RF
df30xgy
df30xgy

Protest nauczycieli - Rzecznik Praw Dziecka zabrał głos

Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak, zabrał głos w sprawie protestu nauczycieli. Twierdzi, że jeżeli strajk spowoduje wstrzymanie matur, egzaminów gimnazjalnych i ogólnie procesu kształcenia, to właśnie dzieci stracą na tym najbardziej. Jak podaje Polsatnews Pawlak w Radiowej Jedynce, zaznaczył, że w minionym tygodniu rozmawiał z minister edukacji, Anną Zalewską i prezesem ZNP, Sławomirem Broniarzem. Celem dyskusji było zaproponowanie neutralnego gruntu do wyjaśnienia „pewnych kwestii” bez zbędnych emocji. Rzecznik Praw Dziecka wyraził obawę, że na strajku nauczycieli najbardziej ucierpią uczniowie.

Protest nauczycieli – dzieci ucierpią najbardziej

Zdaniem Mikołaja Pawlaka konieczny jest apel to wszystkich stron konfliktu po to, aby skorzystały z zaproszeń. Zapowiedział, że sam roześle je zarówno do samorządów, jak i do pozostałych związków zaangażowanych w spór oraz rodziców. Przypominamy, że w połowie grudnia 2018 Związek Nauczycielstwa Polskiego przyjął uchwałę w sprawie rozpoczęcia ogólnopolskiej akcji protestacyjnej pracowników oświaty. Poparł wówczas nauczycieli, którzy w formie protestu zaczęli masowo przechodzić na zwolnienia lekarskie. Wiadomo, iż w zeszłym tygodniu przedstawiciele wojewódzkich kuratoriów oświaty poinformowali, iż w większość województw nie ma jednak zwiększonej nieobecności nauczycieli w szkołach. Ze zwolnień lekarskich skorzystało najwięcej nauczycieli w Łodzi, gdzie aż ponad 800 pedagogów z około 30 placówek oświatowych przebywa na zwolnieniach lekarskich. W związku z zaistniałą sytuacją w niektórych instytucjach konieczne było odwołanie zajęć lekcyjnych.

df30xgy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df30xgy
Więcej tematów