Trwa ładowanie...
d47s4p2

Protest kobiet. Minister Marlena Maląg apeluje do seniorów: rozmawiajcie z wnukami

Protesty kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji przyciągnęły tłum młodych ludzi. Według minister rodziny Marleny Maląg "narażają oni (przez to) zdrowie i życie bliskich". Polityk wystosowała apel do seniorów o rozmowę z wnukami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marlena Maląg - minister rodziny i polityki społecznej
Marlena Maląg - minister rodziny i polityki społecznej (Getty Images, Fot: Wojciech Wojtkielewicz, Polska Press)
d47s4p2

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywołał wielkie emocje. Gremium stwierdziło, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z konstytucją. Według ostatniego badania opinii społecznych aż 73 proc. Polaków nie popiera ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego, zaś strajki kobiet popiera ponad połowa badanych.

Od początku protestów rząd uznaje je za nieprawne (w dobie pandemii dozwolone są zbiorowiska do 5 osób - red.) i apeluje o rozsądek. Robi to również minister rodziny i polityki społecznej.

- Młodzi ludzie, którzy są na polskich ulicach, wracając do domów, narażają zdrowie i życie swoich bliskich. Dlatego chciałabym zaapelować do naszych seniorów, by w rozmowie z młodym pokoleniem zwrócili uwagę, że dziś bezpieczeństwo jest ponad wszystko, troska o zdrowie i życie drugiego człowieka. Za to jesteśmy wspólnie odpowiedzialni - mówiła w TVP Info Marlena Maląg.

d47s4p2

Aborcja. Magdalena Sroka ujawnia: Gowin zaprezentował nasze stanowisko Kaczyńskiemu

Jeszcze kilka dni temu minister rodziny apelowała o ograniczenie kontaktów międzypokoleniowych. Na konferencji prasowej w KPRM poinformowała, że żaden senior nie zostanie sam, a rząd pomoże w codziennych trudnościach. Uruchomiono m.in. specjalną infolinię, na którą każdy emeryt może zadzwonić i poprosić o pomoc.

- Konsultant zbierze konkretne dane, one zostaną skierowane do DPS-ów i stamtąd zostanie dostarczona pomoc. Drodzy seniorzy: zostańcie w domu, nie zostawimy was bez wsparcia - mówiła polityk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47s4p2

Podziel się opinią

Share
d47s4p2
d47s4p2
Więcej tematów