Trwa ładowanie...
dp1t29p

Koronawirus. Rząd zapowiada obostrzenia dla seniorów

Kolejny dzień okazał się rekordowy pod względem zakażeń. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w piątek nowe obostrzenia - w tym także dla najstarszej grupy wiekowej. Od soboty seniorzy będą musieli się liczyć z pewnymi utrudnieniami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki ujawnił obostrzenia dla seniorów
Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki ujawnił obostrzenia dla seniorów (KPRM, Fot: Rafał Guz)
dp1t29p

Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ujawnił, że rząd zamyka sanatoria. - Niestety musimy zamknąć sanatoria, oprócz sanatoriów, które teraz kończą swoje turnusy i są w trakcie. Osoby, które tam się wybierają, są w przeważającej części powyżej 60 roku i życia i są w grupie ryzyka. Naszą decyzję opieramy o dostępne dane - mówił na konferencji szef rządu. Tym samym potwierdziły się nieoficjalne informacje zdobyte przez Wirtualną Polskę.

Premier ujawnił także szerszy plan wobec seniorów. - Nasze działania tutaj muszą być zdecydowane. Seniorzy, bardzo proszę, zostańcie w domach - apelował Morawiecki. Rząd zapowiedział powołanie "Korpusu Wsparcia Seniorów", który będzie pomagał najstarszym obywatelom w codziennych sprawach, takie jak zakupy. - To będą m.in. harcerze, żołnierze WOT, wojska operacyjne, a także wolontariusze. Pomoc będzie uruchomiona od razu - zapewniał szef rządu.

Koronawirus. Premier: uruchamiamy specjalną infolinię dla seniorów

Z najnowszych statystyk dotyczących epidemii wynika, że największy udział zgonów wśród zakażonych COVID-19 pacjentów są seniorzy powyżej 70 roku życia. - 70 proc. wszystkich zgonów to właśnie seniorzy, dlatego podjęliśmy tak poważne decyzje - tłumaczył premier.

dp1t29p

Przełomowy apel papieża Franciszka ws. związków partnerskich. Wymijająca reakcja Marcina Ociepy

Minister Marlena Maląg przekazała, że uruchomiono specjalną infolinię (22 505 11 11). - Konsultant zbierze konkretne dane, one zostaną skierowane do DPS i stamtąd zostanie dostarczona pomoc. Drodzy seniorzy: zostańcie w domu, nie zostawimy was bez wsparcia - mówiła polityk.

- Efekt obostrzeń nie działa od razu, widać je dopiero po 10 dniach lub dwóch tygodniach najwcześniej. Ale dzięki temu będziemy mogli zahamować tempo epidemii. Chcemy opanować te zjawisko, dlatego wprowadzamy szereg obostrzeń - mówił na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp1t29p

Podziel się opinią

Share
dp1t29p
dp1t29p
Więcej tematów