Trwa ładowanie...
d3w54ly

Propagandowe show gangu "Nocne Wilki" na Krymie na żywo w rosyjskiej telewizji

Swastyki odwołujące się do ukraińskiego Majdanu i symbole radzieckiego komunizmu znalazły się w widowisku, które odbyło się na zaanektowanym przez Rosję Krymie - informuje "Rzeczpospolita". Imprezę zorganizował motocyklowy gang "Nocne Wilki", na którego czele stoi przyjaciel Władimira Putina Aleksander Załdostanow. Transmisję na żywo przeprowadziła publiczna telewizja Rossija 2.

Share
d3w54ly

Jak podaje "Rz", nocny występ przepełniony był symboliką. Wrogowie Rosji zostali przedstawieni jako faszyści. Ubrani na czarno tancerze, którzy odgrywali demonstrantów z kijowskiego Majdanu, utworzyli na scenie swastykę.

W scenografii w negatywnym kontekście pojawiły się symbole amerykańskiej waluty - dolara, oraz sygnety z symbolami USA i Unii Europejskiej. Znany z mundurów hitlerowców orzeł został zaś wpleciony w symbolizujące UE gwiazdki.

Realizator pokazywał przerażonych, widzów, wśród których było wiele dzieci.

d3w54ly

W końcu pojawili się "wyzwoliciele". Pojazdy opancerzone z ukraińskimi flagami zostały przejęte przez zamaskowane postaci z flagami samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Na koniec chór Floty Czarnomorskiej odśpiewał hymn Związku Radzieckiego. Pojawiło się też godło ZSRR, w które wplecione było godło współczesnej Rosji.

Podczas tej samej imprezy wystąpił hollywoodzki aktor filmów akcji Steven Seagal, który zagrał koncert dla prorosyjskich separatystów popierających aneksję Krymu przez Rosję.

Źródło: Rzeczpospolita

d3w54ly

Podziel się opinią

Share
d3w54ly
d3w54ly
Więcej tematów