Trwa ładowanie...
d1wl1qc

Prokuratura sprawdza doniesienie nt. innych ofiar Trynkiewicza; nie ma podstaw do śledztwa

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi czynności sprawdzające w związku z doniesieniem dotyczącym rzekomych innych ofiar Mariusza Trynkiewicza. Na chwilę obecną nie ma podstaw do wszczęcia śledztwa w tej sprawie - powiedział rzecznik prokuratury Andrzej Mucha.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Trynkiewicz
Mariusz Trynkiewicz (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d1wl1qc

Jak dodał, doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariusza Trynkiewicza złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Doniesienie opiera się wyłącznie na informacjach prasowych "Super Expressu".

- Rozpoczęliśmy czynności sprawdzające. Dotychczasowe działania weryfikacyjne nie dają na chwilę obecną podstaw do wszczęcia śledztwa w tej sprawie - powiedział Mucha. Dodał, że prokuratura nie udziela informacji co do szczegółów czynności sprawdzających.

Według komitetu, który złożył doniesienie, Mariusz Trynkewicz poza czterema chłopcami, za których zabójstwo odsiadywał karę 25 lat więzienia, "może mieć na sumieniu śmierć" trzech innych chłopców.

Trynkiewicz to pedofil skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci, zamienioną potem na mocy amnestii na 25 lat więzienia. 11 lutego wyszedł na wolność. Dzień wcześniej przeciwko Trynkiewiczowi rozpoczęło się postępowanie o uznanie go za osobę niebezpieczną i izolowaniu po odbyciu kary 25 lat więzienia.

d1wl1qc

Podziel się opinią

Share
d1wl1qc
d1wl1qc
Więcej tematów