Trwa ładowanie...
d1g233u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prokuratura sprawdza doniesienie nt. innych ofiar Trynkiewicza; nie ma podstaw do śledztwa

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi czynności sprawdzające w związku z doniesieniem dotyczącym rzekomych innych ofiar Mariusza Trynkiewicza. Na chwilę obecną nie ma podstaw do wszczęcia śledztwa w tej sprawie - powiedział rzecznik prokuratury Andrzej Mucha.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Trynkiewicz
Mariusz Trynkiewicz (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d1g233u

Jak dodał, doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariusza Trynkiewicza złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Doniesienie opiera się wyłącznie na informacjach prasowych "Super Expressu".

- Rozpoczęliśmy czynności sprawdzające. Dotychczasowe działania weryfikacyjne nie dają na chwilę obecną podstaw do wszczęcia śledztwa w tej sprawie - powiedział Mucha. Dodał, że prokuratura nie udziela informacji co do szczegółów czynności sprawdzających.

Według komitetu, który złożył doniesienie, Mariusz Trynkewicz poza czterema chłopcami, za których zabójstwo odsiadywał karę 25 lat więzienia, "może mieć na sumieniu śmierć" trzech innych chłopców.

Trynkiewicz to pedofil skazany w 1989 r. za zabójstwo czterech chłopców na karę śmierci, zamienioną potem na mocy amnestii na 25 lat więzienia. 11 lutego wyszedł na wolność. Dzień wcześniej przeciwko Trynkiewiczowi rozpoczęło się postępowanie o uznanie go za osobę niebezpieczną i izolowaniu po odbyciu kary 25 lat więzienia.

d1g233u

Podziel się opinią

Share

d1g233u

d1g233u
Więcej tematów