Trwa ładowanie...

Prokuratura: otrzymaliśmy zawiadomienia ws. KOD

- Zawiadomienia dotyczą świadczenia usług informatycznych przez Mateusza Kijowskiego na rzecz Komitetu Obrony Demokracji, a także rozliczeń z tego tytułu - powiedział w środę Michał Dziekański z warszawskiej Prokuratury Okręgowej.

Share
Prokuratura: otrzymaliśmy zawiadomienia ws. KOD
Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2yzjw5

Kilka zawiadomień od osób prywatnych dostała warszawska prokuratura ws. podejrzenia oszustwa na szkodę KOD. Miało do niego dojść na skutek rozliczeń informatycznych.

Chodzi o faktury, które wystawiała dla KOD firma Mateusza Kijowskiego. Jak informuje prokurator Michał Dziekański, śledczy analizują teraz te zawiadomienia m.in pod kątem kwalifikacji prawnej.

Śledztwo w sprawie coraz bardziej prawdopodobne

- W tej chwili zawiadomienia te są analizowane zarówno pod kątem kwalifikacji prawnej, którą należy przyjąć w tych sprawach jak i zasadności połączenia tych zawiadomień do jednego postępowania - powiedział Dziekański.

d2yzjw5

Mateusz Kijowski zapowiedział już, że przedstawi informacje i dokumenty wyjaśniające okoliczności sprawy finansowania. Przeprosił za przyczynienie się do kryzysowej sytuacji w KOD. Chce też przyspieszenia zjazdu KOD na 18 lutego.

Tymczasem z nieoficjalnych informacji IAR wynika, że prokuratorzy wszczęli już postępowanie sprawdzające na podstawie jednego zawiadomienia. W ciągu 30 dni zdecydują o śledztwie.

d2yzjw5

Podziel się opinią

Share
d2yzjw5
d2yzjw5
Więcej tematów