Trwa ładowanie...

Prokuratura otrzyma zawiadomienie w sprawie o. Tadeusza Rydzyka

Adam Szłapka zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez o. Tadeusza Rydzyka. Szef Nowoczesnej twierdzi, że redemptorysta wiedział o tuszowaniu przypadków pedofilii przez bpa Edwarda Janiaka.

Share
Tadeusz Rydzyk
Tadeusz RydzykŹródło: East News
d1ow9jd

Zawiadomienie, które zapowiedział Adam Szłapka ma związek ze słowami, jakie o. Tadeusz Rydzyk wypowiedział podczas obchodów 29. rocznicy założenia Radia Maryja.

O. Tadeusz Rydzyk o bpie Edwardzie Janiaku

Zdaniem Szłapki dyrektor toruńskiej rozgłośni wiedział o tuszowaniu przypadków pedofilii w Kościele przez Janiaka. Miałoby to wynikać z wypowiedzi Rydzyka, w której bronił biskupa.

d1ow9jd

- Tam padły słowa bardzo wyraźne, jednoznaczne, z ust Tadeusza Rydzyka, który przyznał publicznie, że ma stały kontakt z Edwardem Janiakiem, że dostaje od niego SMS-y. I powiedział następujące słowa: "no zgrzeszył, tak zgrzeszył, a kto z nas nie grzeszy? Kto nie ma pokus?" - mówił przewodniczący Nowoczesnej podczas konferencji w prasowej.

Polityk podkreślił, że złożenie zawiadomienie wynika z braku reakcji służ państwowych na słowa Rydzyka. Zaznaczył, że takich wypowiedzi w przestrzeni publicznej nie można bagatelizować. - Dla Tadeusza Rydzyka pedofilia może być grzechem, z którego wystarczy się wyspowiadać, a dla mnie - i myślę, że dla większości Polaków - to jest zbrodnia ścigana z Kodeksu karnego - mówił.

Jarosław Kaczyński mówi o koalicji z PSL. Jacek Ozdoba: to byłby niezrozumiały ruch dla wyborców

O. Tadeusz Rydzyk bezkarny?

Szłapka poinformował, że zawiadomienie jest brakiem zainteresowania prokuratury słowami zakonnika. Jak stwierdził słowa Rydzyka świadczą o tym, że zaniechał poinformowania odpowiednich służb, mimo że wiedział, iż bp Janiak chronił księży pedofilów.

d1ow9jd

- Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na niezawiadomieniu przez p. Tadeusza Rydzyka organu powołanego do ścigania przestępstw o popełnieniu przestępstwa polegającego na obcowaniu płciowym z osobą małoletnią lub doprowadzeniu jej do poddania się czynnościom seksualnym (art. 200 kk) oraz polegającym na zgwałceniu lub wymuszeniu do poddania się innej czynności seksualnej (art. 197 kk), tj. realizacji znamion przestępstwa określonego w art. 240 kk - przekazał szef Nowoczesnej.

Adam Szłapka o determinacji ws. Tadeusza Rydzyka

Przewodniczący Nowoczesnej zwrócił również uwagę, na to, że w jego ocenie obchody 29. rocznicy założenia Radia Maryja, odbyły się z naruszeniem obostrzeń wprowadzonych ze względu na pandemię koronawirusa. - Takie pokazywanie, że Tadeusz Rydzyk i jego polityczni, biznesowi partnerzy z Prawa i Sprawiedliwości są najświętszymi z krów. Nie muszą robić niczego - powiedział.

Szłapka podkreśli, że jego obóz polityczny będzie bardzo konsekwentny w sprawie pociągnięcia do odpowiedzialności organizatorów wydarzenia. - Będziemy konsekwentnie ciągnąć ten temat, będziemy składać skargę do sanepidu na tę decyzję. Uważamy, że w tej sprawie powinny posypać się mandaty, powinny być wyciągnięte konsekwencje - zapewnił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ow9jd

Podziel się opinią

Share
d1ow9jd
d1ow9jd
Więcej tematów