Trwa ładowanie...
d4ghc7l
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Prokuratura chce przedłużenia aresztu Dubienieckiemu

Krakowska Prokuratura Apelacyjna wysłała do sądu wniosek o przedłużenie aresztu Marcinowi Dubienieckiemu o kolejne trzy miesiące. Takie same wnioski skierowała do w stosunku do czwórki kolejnych podejrzanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Dubieniecki prowadzony na przesłuchanie do Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie 24 sierpnia
Marcin Dubieniecki prowadzony na przesłuchanie do Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie 24 sierpnia (PAP, Fot: Stanisław Rozpędzik)
d4ghc7l

Jednocześnie prokuratura rozszerzyła zarzuty wszystkim pięciorgu podejrzanym - o wyłudzenie kolejnego 1,5 mln zł z PFRON.

Adwokat Marcin Dubieniecki jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenie 14,5 mln zł z PFRON i pranie brudnych pieniędzy. Podobne zarzuty, w tym udziału w grupie przestępczej, usłyszała także czwórka pozostałych podejrzanych.

- Wniosek o przedłużenie aresztu motywowany jest, jak poprzednio, obawą matactwa oraz wysoką karą, grożącą podejrzanym za zarzucane im czyny - powiedział w poniedziałek rzecznik Prokuratury Apelacyjnej prok. Piotr Kosmaty. Jak poinformował, przed skierowaniem wniosku prokuratura uzupełniła zarzuty w stosunku do pięciu podejrzanych osób. - Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił nam na rozszerzenie zarzutu wyłudzenia o ponad 1,5 mln zł na szkodę PFRON - wyjaśnił.

Z ustaleń prowadzącej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie wynika, że zarzucany podejrzanym proceder miał miejsce w latach 2012-2015. Miał polegać na wyłudzeniu środków na zatrudnienie osób niewidomych i słabowidzących. Śledztwo w tej sprawie prowadziła od kwietnia 2013 r. Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Z uwagi na skomplikowany charakter śledztwa w listopadzie 2014 r. zostało ono przekazane wydziałowi do zwalczania przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej.

d4ghc7l

Podziel się opinią

Share

d4ghc7l

d4ghc7l
Więcej tematów