Trwa ładowanie...
d4i76o5

Prokurator z Białej Podlaskiej skazana na dwa lata więzienia za korupcję

Sąd Okręgowy w Lublinie skazał we wtorek Urszulę Ch., oskarżoną o korupcję prokurator z Białej Podlaskiej, na 2 lata więzienia i 70 tys. zł grzywny. Sąd zakazał także oskarżonej zajmowania stanowisk sędziego, prokuratora i adwokata na okres 5 lat. Uznano, że Urszula Ch. przyjęła łapówki w postaci pieniędzy, złotej biżuterii i odzieży o łącznej wartości ok. 5 tys. zł.

Share
d4i76o5

Prokurator z Białej Podlaskiej od listopada 1993 do czerwca 1996 r. brała łapówki od swojej znajomej Stanisławy D. w zamian za pozytywne zakończenie jej sprawy. Przeciwko Stanisławie D. toczyło się postępowanie w sprawie zagarnięcia przez nią mienia. Kiedy sąd skazał Stanisławę D., ta obciążyła wówczas Urszulę Ch.

Zeznania obciążające prokuratorkę złożył także bielski biznesmen Bogdan Ł. Latem 1996 r. kilku bandytów napadło i pobiło jego syna. Urszula Ch. zażądać miała wówczas od biznesmena 7,5 tys. zł w zamian za odstąpienie od oskarżenia jego syna o udział w bójce.

Urszula Ch. nie przyznawała się jednak do winy, twierdząc, że padła ofiarą spisku. Oskarżona nie stawiła się także na ogłoszeniu wyroku. (miz)

d4i76o5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i76o5
Więcej tematów