Trwa ładowanie...
d2i7w07

Prokurator w stanie spoczynku pod lupą. Wziął udział w warsztatach dla młodzieży

Prokuratura Krajowa bada sprawę Wojciecha Sadrakuły, który jest prokuratorem w stanie spoczynku. Powód? Wziął udział w zajęciach dla młodzieży w ramach "Tygodnia Konstytucyjnego".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawnik pod lupą Prokuratury Krajowej
Prawnik pod lupą Prokuratury Krajowej (WP.PL, Fot: KW PO)
d2i7w07

8 czerwca zakończyła się V edycja "Tygodnia Konstytucyjnego". W ramach akcji Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy prawnicy i prawniczki przeprowadzają zajęcia dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli i obywatelek, a także roli i znaczenia wyborów.

"Celem projektu jest zwrócenie uwagi na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji. Zależy nam na tym, aby w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas" - czytamy na stronie Stowarzyszenia.

Tymczasem do skrzynki organizatorów wpłynęło pismo z Prokuratury Krajowej, która chce ustalić "znamiona przewinienia dyscyplinarnego" Wojciecha Sadrakuły z Prokuratury Generalnej. Był jednym z zaproszonych przez Stowarzyszenie prawników, który wziął udział w zajęciach w jednej z prywatnych szkół w Warszawie. Warto podkreślić, że prok. Sadrakuła obecnie przebywa w stanie spoczynku.

d2i7w07

Zobacz także: Nowa przyszłość Barbary Nowackiej. "Może pomóc Biedroniowi"

Prokuratura Krajowa domagała się od Stowarzyszenia informacji, kiedy, gdzie oraz w jakiej szkole lub szkołach Wojciech Sadrakuła przeprowadził zajęcia z młodzieżą na temat konstytucji.

Pisma z Prokuratury Krajowej opublikowała Sylwia Gregorczyk-Abram ze Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Co więcej, udostępniła również odpowiedź organizatorów w tej sprawie, którzy nie potrafili dokładnie określić, kiedy prok. Sadrakuła brał udział w warsztatach. Zaznaczono jednocześnie, że "udział w zajęciach edukacyjnych dla młodzieży może być uznany za podstawę odpowiedzialności dyscyplinarnej i wszczynania postępowania wyjaśniającego wobec prokuratora".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i7w07

Podziel się opinią

Share
d2i7w07
d2i7w07
Więcej tematów