Trwa ładowanie...
d46c3dv

Projekt ws. renty socjalnej idzie jak burza. W czwartek zajmie się nim rząd

Rząd w błyskawicznym tempie forsuje projekt nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. To efekt wtorkowego porozumienia, podpisanego między minister Rafalską a Krajową Radą Konsultacyjną ds. Osób Niepełnosprawnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rada Ministrów już w czwartek może zająć się projektem ds. renty socjalnej
Rada Ministrów już w czwartek może zająć się projektem ds. renty socjalnej (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d46c3dv

Projekt w środę rano pojawił się na stronach Rządowego Centrum Legislacji z wczorajszą datą. Zgodnie z treścią pisma podpisanego przez podsekretarz ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej, rząd maksymalnie skrócił termin na uzgodnienia międzyresortowe i opiniowanie. Do 16:00 mają zostać zgłoszone ostatnie, ewentualne poprawki.

Posiedzenie Rady Ministrów zaplanowano na czwartek, wydaje się więc, że projekt może zostać przyjęty w tym tygodniu. Nowelizacja zakłada zmianę kwoty renty socjalnej poprzez jej podwyższenie do kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, to jest do kwoty 1029,80 zł. Do tej pory była to kwota o niemal 200 zł niższa.

Krajowa Rada Konsultacyjna ds. Osób Niepełnosprawnych to organ rządowy, funkcjonujący przy Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, którym jest Krzysztof Michałkiewicz. Rada składa się z przedstawicieli ministerstw, samorządów i organizacji samorządowych. Na liście sygnatariuszy porozumienia jest m. in. asystentka Kornela Morawieckiego, ojca premiera. Wbrew doniesieniom, nie było wśród nich przedstawicieli Fundacji Aktywizacja.

d46c3dv

Masz ciekawe zdjęcie, filmik lub newsa? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: 300polityka

Zobacz też: na czym polega opieka wytchnieniowa

d46c3dv

Podziel się opinią

Share

d46c3dv

d46c3dv
Więcej tematów