Trwa ładowanie...

Nadciąga fala upałów. To nie żart. Na termometrach znów 35 stopni

Na początku tygodnia w Polsce będzie panować zmienna aura. W pasie zachodnim i środkowym mocniej popada i poważniej zagrzmi. Jednak już w środę do naszego kraju znów nadciągną upały.

Do Polski znów nadciągnie upałDo Polski znów nadciągnie upałŹródło: WXCHARTS.COM
d2qegcs

Jak informuje synoptyk z wrocławskiego Cumulusa, z początkiem przyszłego tygodnia w pasie zachodnim i środkowym (do linii Olsztyn-Warszawa-Rzeszów) pogodę będzie psuł pofalowany, aktywny front chłodny z opadami deszczu i burzami. Szacuje się, że każdego dnia średnio spadnie od 5 do 15 litrów wody na metr kwadratowy.

Synoptyk Cumulusa przestrzega, że w strefie frontu będą również występować gwałtowne burze z intensywnym, ale krótkotrwałym deszczem, stąd do wtorku włącznie nie wyklucza się możliwości powstania lokalnych zalań i podtopień. Dodatkowo burzom towarzyszyć będą porywy wiatru do 60-80 km/h.

Pogodnie i słonecznie na wschodzie

Pomimo że na zachodzie i w centrum pogodę będzie psuł front chłodny, to wschodnią Polskę zdominuje pogodny i upalny wyż rosyjski.

d2qegcs

Zatem na początku tygodnia w pasie wschodnim pogodnego i słonecznego nieba nam nie zabraknie. Pojawiać się będą tylko cienkie i prześwitujące chmury pierzaste cirrus.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Zacięta walka o rybę. Dramatyczne nagranie z safari

Front rozdzieli dwie różne temperaturowo masy powietrza

Na początku tygodnia na linii frontu zderzać się będą dwie odmienne masy powietrza. I tak - pas zachodni zalewać będzie chłodniejsze, bardziej rześkie powietrze atlantyckie, a nad pas wschodni nadal napływać będzie gorące powietrze czarnomorskie.

d2qegcs

W pasie zachodnim odczuwać będziemy zatem komfort termiczny z temperaturami od 20 do 25 stopni, a w pasie wschodnim będzie upalnie, bo termometry pokażą około 30-33 stopnie.

Od środy sporo słońca i kolejna fala upałów

Już z wtorku na środę wyż rosyjski nabierze mocy i pofalowany front chłodny znad zachodniej i środkowej Polski zostanie wypchnięty poza zachodnią granicę.

Z południowego wschodu po całym kraju zacznie rozlewać się czarnomorskie ciepło i całą Polskę zaleją ponad 30-stopniowe upały.

d2qegcs

Szacuje się, że od czwartku termometry w cieniu wskażą od 30 stopni na zachodzie do 33-35 stopni na wschodzie.

Ireneusz Dąbrowski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2qegcs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qegcs
Więcej tematów