Trwa ładowanie...
d3uw9ww

Prognoza pogody na dziś - 2 czerwca. Burzowo w całym kraju

Przed nami kolejny upalny, ale i burzowy dzień. Początkowo możemy liczyć na słońce, ale z godziny na godzinę przybywać będzie chmur. Meteorolodzy ostrzegają przed gwałtownymi burzami i opadami gradu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sobotę na burze przygotowani muszą być mieszkańcy wszystkich regionów Polski
W sobotę na burze przygotowani muszą być mieszkańcy wszystkich regionów Polski (PAP, Fot: Łukasz Ogrodowczyk)
d3uw9ww

Po pogodniejszym poranku, w ciągu dnia w kraju musimy się liczyć ze zmienną aurą - mocno wypiętrzone chmury kłębiaste przeplatać się będą ze słonecznymi chwilami i od czasu do czasu przelotnie popada deszcz i występować będą burze.

Burze lokalnie mogą być gwałtowne z porywistym wiatrem dochodzącym do 80 km/h, intensywnymi opadami deszczu, a nawet z opadami gradu. Podczas burz może spaść od 20 mm do 30 mm deszczu, ale lokalnie na południu może być to nawet 50 mm.

   Cumulus
(Cumulus)

W ciągu dnia termometry wskażą od 23-26 st. C na zachodzie i południu do 27-29 st. C na północny, w centrum i na wschodzie Polski.
Najchłodniej będzie w górach i na przedgórzu od Sudetów po Bieszczady oraz nad samym morzem, tutaj od 21 do 22 st. C.

Upalna pogoda utrzyma się do poniedziałku. Wysoka temperatura może powodować odwodnienie, a nawet przegrzanie organizmu. Bezpośrednim zagrożeniem życia jest udar słoneczny lub cieplny.

d3uw9ww

Aby uniknąć zdrowotnych problemów podczas upałów ograniczmy do minimum przebywanie na pełnym słońcu, pijmy dużo niegazowanej wody, nośmy nakrycie głowy, unikajmy wysiłku fizycznego, nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w autach i nie pijmy alkoholu, bo odwadnia organizm.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uw9ww

Podziel się opinią

Share
d3uw9ww
d3uw9ww
Więcej tematów