Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na dziś - 18 maja. Pogodny zachód, deszczowy wschód

Po dwóch dniach ulewnego deszczu, który paraliżował komunikację w wielu regionach kraju i był przyczyną wielu lokalnych podtopień, nareszcie możemy odetchnąć. Według prognozy pogody w piątek - 18 maja - popada dużo słabiej, w dodatku deszcze będą zanikać i ostatecznie ustępować.

Prognoza pogody na dziś - 18 maja. Pogodny zachód, deszczowy wschódŹródło: Fotolia
d4fcow2
d4fcow2

Według prognozy dzisiaj nasz kraj do południa podzielony będzie na dwa obszary: na pogodny i słoneczny zachód oraz bardziej pochmurny, ze słabymi opadami deszczu wschód.

Po południu już niemal w całym kraju dominować będzie zmienna aura z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami, które w centrum i na północnym wschodzie mogą być dość gwałtowne z ulewnym deszczem, opadami gradu i porywistym wiatrem.

Ventusky.com
Źródło: Ventusky.com

Na ładną, słoneczną pogodę mogą liczyć przez cały dzień mieszkańcy północno-zachodniej Polski - woj. zachodniopomorskiego i pomorskiego.

d4fcow2

Słupek rtęci na termometrach wskazywać będzie maksymalnie od 15 - 17 st. na południowym wschodzie do 20 - 23 st. C na zachodzie.

Ostrzeżenia IMGW

IMGW w czwartek prognozuował wydanie ostrzeżeń tylko dla dwóch województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Mogą to być ostrzeżenia pierwszego stopnia (najniższego w trzystopniowej skali - przyp. red.) przed gwałtownymi burzami z opadami deszczu do 15 mm oraz silnym wiatrem, który w porywach może osiągać prędkość 65 km na godzinę.

Burze, a nawet możliwość pojawienia się niewielkiej trąby powietrznej na północnym wschodzie Polski, prognozują także Polscy Łowcy Burz.

Źródło: cumulus.wroc.pl, IMGW

d4fcow2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fcow2
Więcej tematów